بیمه آتش سوزی چیست

در ایران به ندرت ساختمان هایی را پیدا می کنید که طبق استاندارد های جهانی ساخته شده باشند. برای مثال ساختمان پلاسکو یکی از ساختمان های قدیمی و به اصطلاح خوب ساخته شده بود که در اثر یک انفجار به راحتی در آتش سوخت. بسیاری از اموال مغازه دارند در این سانحه دلخراش از بین رفت. همچنین درس این اتفاق درس بزرگی را به صاحبان کسب و کار اعم از فروشندگان و تولید کنندگان محصولات داد و مسئله داشتن بیمه آتش سوزی برای اموال از پیش پررنگ تر کرد. بیمه آتش سوزی یکی از بیمه های مورد استفاده برای بسیاری از افراد است و در واقع برای جبران خسارت وارد شده استفاده می شود. بیمه آتش سوزی را می توایند با سرمایه اندک خریداری کنید و در مواقع لزوم از آن استفاده کنید.

بیمه آتش سوزی

در میان همه، حوادث آتش سوزی در محل کار یا زندگی بسیار رایج است. ممکن است خسارت زیادی به اموال کسب و کار شما وارد کند. پخت و پز شایع ترین دلیل و به دنبال آن بی احتیاطی و نقص الکتریکی برای چنین آتش سوزی بود. برای همه صاحبان مشاغل کوچک مهم است که اقدامات احتیاطی را انجام دهند و خطر آتش سوزی را به حداقل برسانند.موضوع بیمه آتش سوزی تامین خسارت و جبران زیان های مالی مادی است که براساس وقوع آتش سوزی به اموال مادی شما خسارت وارد می کند. همانطور که می دانید در بیمه آتش سوزی تنها دارائی های منقول مورد جبران شرکت های بیمه قرار می گیرد. اگر می خواهید خسارت های غیر منقول خود را جبران کنید بهتر است که از بیمه مسئولیت حوادث استفاده کنید.

چه مواردی شامل بیمه آتش سوزی می شود؟

اگر شما برای خرید بیمه آتش سوزی در مشهد به یکی از مراکز بیمه مراجعه کنید به احتمال زیاد مشاوران بیمه به شما می گویند که در چه صورتی می توانید خسارت ناشی از آتش سوزی را از طریق بیمه آتش سوزی دریافت کنید. سه عامل اصلی وجود دارد که به واسطه آن اگر به اموال شما خسارتی وارد شود بیمه آن را پرداخت می کند. این موارد شامل آتش سوزی از طریق انفجار، صاعقه، حریق می باشد.

آیا هر آتش سوزی شامل دریافت بیمه آتش سوزی می شود؟

باید به شما یک واقعیت یا یک نکته ریزی را بگوییم. برای مثال ممکن است کودک شما به هر دلیلی یک شی با ارزشی را در داخل شومینه بی اندازد آیا این شی مورد دریافت بیمه آتش سوزی می شود یا خیر؟ باید به شما بگوییم خیر این موارد جزوه بیمه آتش سوزی نمی شود . به طور کلی حریق نباید توسط منبع حرارتی گسترش پیدا کند و باید اتش سوزی از یک منبع حرارتی غیر قابل کنترل سرچشمه بگیرد.

چه مواردی تحت بیمه آتش سوزی می باشد

همانطور گفتیم بیمه آتش سوزی شامال دو خطر می باشد خطرهای اصلی مانند صاعقه، آتش سوزی، انفجار و… و خطر های فرعی که به آن خطر های طبیعی نیز گفته می شود شامل سیل، سقوط هواپیما و…هر گونه اتفاقات طبیعی می باشد. در همین جا این نکته را برای شما ذکر کنیم که اگر بتوان از آتش سوزی گسترده جلوگیری کرد، برای مثال سیگار شما قسمتی از فرش را بسوزاند و شما برای سوختن بیشتر آن جلوگیری کنید به آن بیمه آتش سوزی تعلق نمی گیرد. برای دریافت بیمه آتش سوزی، نباید توانایی برطرف کردن حریق را داشته باشید.

انواع بیمه آتش سوزی

بیمه نامه های مسکونی
آتش سوزی که از طریق سیم کشی ساختمانی ایجاد شود و هیچ انسانی در حریق نقشی نداشته باشد را می توان از طریق بیمه آتش سوزی جبران کرد. اگر واحدهای مسکونی که تعداد آن ها بیشتر از 15 واحد است بیمه نامه مسکونی تهیه کنند می توانند به راحتی 15 درصد تخفیف نیز دریافت کنند.
بیمه نامه غیر مسکونی
بیمه نامه های آتش سوزی برای مراکز غیر مسکونی شامل کلیه فروشگاه ها تجاری، امکان بهداشتی و درمانی یا مراکز خدماتی می باشد. هرگونه خسارتی به موجودی این مکان های یاد شده وارد شود بیمه آتش سوزی تعلق می گیرد. البته همانطور که گفتیم حتما باید به وسیله صاعقه، حریق، انفجار خسارت وارد شده باشد.
رابطه بیمه آتش سوزی با زلزله
اگر به یکی از مراکز بیمه آتش آسوزی مراجعه کنید متوجه می شوید که تنها خسارت ناشی از آتش سوزی را دریافت می کنید. اما برخی از موارد دیگه مانند زلزله وجود دارد که مانند آتش سوزی خانمان سوز است. یک لحظه به اموالی که در زلزله بم از بین رفت به یاد بیاورید؟ بله بیمه زلزله هم یکی از زیر مجموعه ها یا بیمه جانبی آتش سوزی می باشد. البته برای دریافت بیمه زلزله باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید تا بیمه آتش سوزی شما به همراه بیمه زلزله باشد. با بیمه آتش سوزی به همراه بیمه زلزله می توانید از برخی از خسارت ها جلوگیری یا آن را جبران کنید.
مزایای بیمه آتش سوزی
بیمه آتش سوزی آرامش خاطر را تضمین می کند، در برابر اموال فیزیکی محافظت می کند و از آینده شرکت شما محافظت می کند. در صورتی که آتش‌سوزی الکتریکی به رایانه‌ها و سهام شما آسیب وارد کرده باشد و ادامه فعالیت‌های تجاری برای شما دشوار باشد، بیمه آتش سوزی می ‌تواند کمکی موقت کسب و کار پوشش دهد.
به یاد داشته باشید که اموال فیزیکی شما تحت پوشش است و با کمک بهترین بیمه نامه آتش سوزی مناسب، کسب و کار می تواند به راحتی از نظر مالی بهبود یابد. زمانی که نتوانید خطرات تجاری احتمالی را بیمه کنید، دامنه محدودی برای بازگشایی و شروع مجدد آن وجود خواهد داشت.
خرید بیمه آتش سوزی در مشهد
همانطور که در متن فوق گفتیم خرید بیمه آتش سوزی یکی از موارد مهم برای جبران خسارت می باشد اما بهتر است از حوادث جلوگیری کنیم اما به هر حال حادثه خبر نمی کند. اگر در مشهد به دنبال یک شرکت بیمه هستید می توانید به صورت آنلاین بیمه آتش سوزی تان را از سایت بیمه 915ذ خریداری کنید یا اگر قصد خرید هم ندارید می توانید به صور ت آنلاین قیمت ها را مقایسه و سپس با مشاورین بیمه 915 تماس بگیرید تا بهد صورت تخصصی شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

اشتراک گذاری در :
ژانویه 23, 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط