بیمه بدنه هلیکوپتر چیست

 

احتمالا تعداد کمی از ما ایرانی ها دارای هلیکوپتر شخصی هستیم اما جالب است بدانید در صنعت بیمه ، بیمه ای داریم به نام بیمه بدنه هلیکوپتر و مقاله امروز بیمه 915 دقیقا در مورد این موضوع صحبت می کند که بیمه بدنه هلیکوپتر چیست ، شامل چه خسارت هایی می شود و خسارت را چگونه پرداخت می کند و حتی بیمه بدنه هلیکوپتر را از چه شرکتی خریداری نماییم ، پس با ما همراه باشید.

اگر صاحب یک باشگاه هوایی هستید و یا شرکتی دارید که بالگرد دارد ، شاید لازم است که همین الان نسبت به تهیه بیمه بدنه هلیکوپتر اقدام نمایید و بدانید که این نوع بیمه خسارت های ناشی از اتفاقات احتمالی که برای بدنه هلیکوپتر شما بیفتد را جبران می نماید.

بیمه بدنه هلیکوپتر چه خسارت هایی را پوشش می دهد؟

این نوع بیمه نامه ، خسارات ناشی از هر گونه اتفاق برای بدنه هلیکوپتر را که در بیمه نامه آمده است جبران می نماید
حوادث برای بدنه ناشی از تصادف سهوی ، برخورد جسم سخت خارجی بر اثر حوادث غیر مترقبه مانند طوفان و یا سیل به بدنه و یا حوادث ناشی از خطای سهوی انسانی را جبران می نماید.
برای استفاده از این جبران خسارت ، باید پس از بروز خسارت ، در اسرع وقت کارشناسان شرکت بیمه گر را در جریان بگذارید

شرایط عمومی استفاده از بیمه هلیکوپتر

. پذیره نویسان به انتخاب خود هزینه، تعویض یا تعمیر، از دست دادن تصادفی یا آسیب دیدن هواپیمای شرح داده شده در جدول را می پردازند که ناشی از خطرات تحت پوشش از جمله ناپدید شدن هواپیما باشد، در صورتی که هواپیما به مدت 60 روز پس از شروع پرواز گزارش نشده باشد، اما بیش از این مقدار نباشد. مبلغ بیمه شده همانطور که در آن نشان داده شده است و مشروط به مبالغی که باید در زیر کسر شود.
ب اگر هواپیما به موجب این امر برای خطرات پرواز بیمه شده باشد، پذیره نویس علاوه بر این، هزینه های اضطراری معقولی را که الزاماً بیمه شده برای ایمنی فوری هواپیما در نتیجه آسیب فرود اجباری متحمل شده است، تا 10 درصد مبلغ پرداخت می کند. بیمه شده
استثنائات فقط برای این بخش قابل اعمال است
2. پذیره نویس مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت
آ. فرسودگی، فرسودگی، خرابی، نقص یا خرابی به هر نحوی که در هر واحد (از این پس تعریف می شود) هواپیما و پیامدهای آن در آن واحد ایجاد شود.
ب خسارات وارده به هر واحد توسط هر چیزی که دارای اثر تدریجی یا تجمعی است اما خسارت قابل انتساب به یک حادثه ثبت شده واحد تحت بند 1 (الف) بالا پوشش داده می شود.
با این حال، از دست دادن یا آسیب تصادفی هواپیما در نتیجه بند 2 (الف) و (ب) فوق تحت بند 1 (الف) این قانون پوشش داده شده است.
شرایط فقط برای این بخش قابل اعمال است
3. I. اگر هواپیما آسیب دیده باشد
آ. هیچ گونه برچیدن یا تعمیرات بدون رضایت پذیره نویسان آغاز نخواهد شد، مگر آنچه که به نفع ایمنی، یا جلوگیری از آسیب بیشتر یا پیروی از دستورات صادر شده توسط مقام مربوطه ضروری است.

 

بیمه بدنه هلیکوپتر چه خسارت هایی را پوشش نمی دهد

1-هر نوع خسارت ناشی از جنگ ، عملیات دشمنان خارجی ، عملیات خصمانه ، جنگ داخلی ، قیام و…
2-هر نوع انفجار خصمانه سلاح جنگی که باعث بروز خسارت به بدنه هلیکوپتر گردد.
3-خسارات ناشی از شورش ها ، خلاف کاری ها و خرابکاری ها
4-خسارت ناشی از ترور یک قدرت سیاسی یا عامل سیاسی
5-خسارات ناشی از مصادره ، توقیف ، بازداشت که توسط هر دولتی باشد
5-هواپیما ربایی و خسارات ناشی از آن
6-خسارات ناشی از حملات رادیو اکتیو یا هسته ای

 

بیمه هلیکوپتر را چگونه بخریم؟

بیمه ایران ، یکی از شرکت های بیمه گر است که به صورت اختصاصی بیمه هلیکوپتر را ارائه می نماید که برای این منظور می توانید با کارشناسان خرید بیمه در مشهد تماس حاصل فرمایید

 

اشتراک گذاری در :
مارس 4, 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط