بیمه تمام خطر پیمانکاران چیست

امروزه مشاغل در هر اندازه و صنایع در معرض خطرات و تعهدات مختلفی قرار دارند. این موارد شامل صدمات در محل کار و آسیب به اموال، از جمله حوادث دیگر است. بنابراین، برای جلوگیری از پرداخت مبالغ هنگفت برای حل و فصل دعاوی، داشتن حمایت مناسب بسیار مهم است. با این حال، صاحبان مشاغل و کارکنان تمام وقت تنها انواع کارگرانی نیستند که باید بیمه بخرند. پیمانکارانی که کار انجام می دهند و به صورت پروژه ای حقوق می گیرند نیز می توانند از پوشش بیمه ای بهره مند شوند اما هزینه بیمه پیمانکاران چقدر است؟

بیمه پیمانکاران چیست؟

بیمه پیمانکاران برای محافظت از کسب و کار شما در برابر بار مالی شدیدی که ممکن است در اثر حوادث ناشی از کار ایجاد شود، طراحی شده است. اگر شما یک پیمانکار، پیمانکار فرعی یا تاجر مستقل هستید، ممکن است از این نوع پوشش بهره مند شوید. برخی از کارفرمایان حتی ممکن است از شما بخواهند که قبل از شروع کار برای آنها، آن را خریداری کنید. نمونه‌هایی از مشاغلی که معمولاً به بیمه پیمانکاران نیاز دارند شامل برق‌کارها، لوله‌کش‌ها، منظره‌سازان و کارگران ساختمانی است.

عوامل موثر بر هزینه بیمه پیمانکاران

عوامل متعددی بر بیمه نامه یک پیمانکار تأثیر می گذارد. با این حال، در اینجا ما بر روی چهار مورد تمرکز خواهیم کرد: نیازهای پوشش خاص کسب و کار شما، تعداد کارمندان شرکت شما، انواع مشاغل قراردادی که نیاز به پوشش دارند، و خطرات مرتبط با پروژه هایی که کسب و کار شما انجام می دهد.

 

نیازهای پوشش خاص

اگر نیازهای پوشش شما فراتر از نیازهای معمول یک تجارت در مورد حفاظت است، ممکن است لازم باشد حق بیمه بیشتری برای بیمه نامه پیمانکار خود بپردازید. برای مثال، اگر برخی از پیمانکاران فرعی شما نگرانی‌های سلامتی دارند، می‌توانید انتظار داشته باشید که در صورت داشتن پوششی که در صورت ابتلا به بیماری شدید از آنها محافظت می‌کند، مبلغ بیشتری برای بیمه بپردازید. حتما از بیمه گر خود بپرسید که آیا نیاز به خرید یک بیمه نامه اضافی برای این پوشش دارید یا اینکه می توانید به سادگی آن را به بیمه موجود خود اضافه کنید.

 

تعداد کارکنان

مبلغی که برای بیمه پیمانکاران می پردازید به تعداد کارکنانی که می خواهید پوشش دهید نیز بستگی دارد. اگر به دنبال پوشش 100 پیمانکار هستید، احتمالاً حق بیمه بسیار بالاتری نسبت به 25 کارگر پرداخت خواهید کرد. اگر تعداد کارکنانی که کسب و کار شما هر سال استخدام می کند به طور قابل توجهی متفاوت است، می توانید با شرکت بیمه خود مشورت کنید تا بپرسید مقرون به صرفه ترین گزینه برای شما چیست.

انواع مشاغل پیمانکاری

حق بیمه پیمانکاران شما همچنین به ماهیت کار پیمانکاری که کارکنان شما انجام می دهند بستگی دارد. به عنوان مثال، کاری که یک نقاش انجام می دهد به طور قابل توجهی با کار یک لوله کش یا یک تکنسین HVAC متفاوت است. برخی از وظایف قراردادی پیچیده تر از سایرین هستند و بنابراین به زمان و منابع بیشتری نیاز دارند.

 

ریسک های مرتبط با پروژه ها

به همین ترتیب، خطرات مرتبط با پروژه های پیمانکاری خاص نیز بر هزینه بیمه پیمانکاران تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، یک برقکار و یک پیمانکار سقف معمولاً با خطرات یکسانی روبرو نیستند. اولی در معرض برق گرفتگی یا خرابی تجهیزات (مانند مته برقی، نرم افزار) قرار دارد، در حالی که دومی با خطر آسیب های بدنی ناشی از سقوط یا آسیب رساندن به سقف یا پنجره های خانه مواجه است.

بیمه تمام ریسک های پیمانکاران (CAR) چیست؟

بیمه تمام خطرات پیمانکاران (CAR) یک بیمه نامه غیراستاندارد است که پوششی برای خسارت اموال و خسارت شخص ثالث یا خسارت وارده، دو نوع اصلی ریسک در پروژه های ساختمانی، ارائه می کند. آسیب به اموال می‌تواند شامل ساخت نامناسب سازه‌ها، آسیب‌هایی که در حین بازسازی رخ می‌دهد و آسیب به کارهای موقتی که در محل نصب می‌شوند، باشد.

اشخاص ثالث از جمله پیمانکاران فرعی نیز ممکن است در حین کار در محل ساخت و ساز آسیب ببینند. بیمه تمام خطر پیمانکاران نه تنها آن ریسک‌های مرتبط را پوشش می‌دهد، بلکه این دو نوع ریسک را به یک سیاست مشترک طراحی می‌کند تا شکاف بین استثناهایی را که در غیر این صورت در صورت استفاده از سیاست‌های جداگانه وجود داشت، پوشش دهد.

اقلام کلیدی

بیمه تمام خطرات پیمانکاران (CAR) یک بیمه نامه غیراستاندارد است که پوششی برای خسارت اموال و خسارت شخص ثالث یا خسارت وارده، دو نوع اصلی ریسک در پروژه های ساختمانی، ارائه می کند.

آسیب به اموال می تواند شامل ساخت نامناسب سازه ها، آسیب هایی باشد که در حین بازسازی اتفاق می افتد و آسیب به کارهای موقت ساخته شده در محل.

اشخاص ثالث از جمله پیمانکاران فرعی نیز ممکن است در حین کار در محل ساخت و ساز آسیب ببینند.

آشنایی با بیمه تمام خطر های پیمانکاران (CAR).

به طور معمول، هر دو پیمانکار و کارفرما به طور مشترک بیمه نامه های CAR را امضا می کنند، در حالی که طرف های دیگر مانند شرکت های تامین مالی این گزینه را دارند که در بیمه نامه نام برده شوند. از آنجایی که چندین طرف در بیمه نامه گنجانده شده اند، هر یک حق طرح دعوی علیه بیمه گذار را برای خود محفوظ می دارند، اگرچه همه طرفین موظفند هر گونه صدمات و خساراتی را که ممکن است منجر به ادعایی شود به بیمه گر اطلاع دهند.

هدف بیمه نامه CAR این است که اطمینان حاصل شود که همه طرفین در یک پروژه تحت پوشش قرار می گیرند، صرف نظر از نوع خسارت وارده به دارایی یا اینکه چه کسی باعث خسارت شده است. بیمه‌گرانی که این نوع بیمه ‌نامه را تعهد می‌کنند، حق جایگزینی را از دست می‌دهند، به این معنی که اگر وجوهی را به یکی از طرفین قرارداد پرداخت کند، نمی‌تواند به دنبال بازپس‌ گیری آن وجوه از طرف دیگر در قرارداد باشد.

به عنوان مثال، اگر مالک یک ساختمان بزرگ و پیمانکاری که در ساختمان کار می کند، از یک سیاست CAR استفاده می کنند، هر گونه خسارت وارده به ساختمان توسط پیمانکار می تواند توسط مالک ساختمان در هنگام طرح دعوی جبران شود. با این حال، بیمه گر نمی تواند به دنبال بازیابی وجوه از پیمانکار باشد.

خطراتی که اغلب تحت پوشش سیاست CAR قرار می گیرند عبارتند از سیل، باد، زلزله، آسیب آب، و کپک زدگی، خطاهای ساختمانی و سهل انگاری. آنها معمولاً سایش و پارگی معمولی، سهل انگاری عمدی یا عملکرد ضعیف را پوشش نمی دهند.

بیمه نامهتمام خطر پیمانکار  همچنین پوشش هایی را در برابر خسارات یا خسارات ناشی از آتش سوزی به اموال ارائه می دهد.

 

ملاحظات خاص

پوشش  بیمه تمام خطر پیمانکاران ممکن است برای پوشش منافع تولیدکنندگان، تامین کنندگان و پیمانکاران فرعی گسترش یابد. همچنین می‌توان این سیاست را برای پوشش رویدادهای زیر گسترش داد:

 

وظیفه گمرکی اضافی

حمل و نقل هوایی

خسارت به اموال اطراف

حذف آوار

زمین لرزه

تشدید

تلفات ناشی از شکستن شیشه

بازدیدهای تعمیر و نگهداری

علاوه بر این، سیاست‌های CAR ممکن است به گونه‌ای طراحی شوند که شامل خسارات ناشی از تاخیر در راه‌اندازی به دلیل خسارت بیمه‌شده دیگری باشد. به عنوان مثال، اگر سازه ای آسیب ببیند و تحت پوشش این بیمه قرار گیرد، ممکن است خسارات وارده در نتیجه تاخیر در بازگشایی ملک در حین تعمیر خسارت نیز پوشش داده شود. همچنین می‌توان سیاست‌های CAR را به گونه‌ای گسترش داد که شامل مقرراتی برای تشدید تنش، پوشش اقدامات تروریستی، و پوشش بیش از حد مسئولیت شخص ثالث، در میان دیگر سناریوهای کمتر رایج باشد.

در بیمه 915، ما خطرات متعددی را که پیمانکاران در کار روزانه خود با آن مواجه هستند، درک می کنیم و در نتیجه متعهد به ارائه راه حل های بیمه با کیفیت بالا هستیم که نیازهای منحصر به فرد مشتریان ما را برآورده می کند. اگر از کامیون برای حمل و نقل وسایل خود استفاده می کنید، ما می توانیم بیمه نامه مطمئن خودرو را به شما پیشنهاد دهیم. ما همچنین می توانیم در صورت نیاز به شما یک بیمه نامه اموال تجاری ارائه دهیم. گزینه‌های خاص‌تر ما شامل طرح‌هایی برای نجار، دکل‌سازان، کارگران محیط ‌زیست و کارگران خیابان و بزرگراه است. ما هم مشاغل کوچک و هم شرکت های بزرگ پیمانکاری را پوشش داده ایم.

 

 

اشتراک گذاری در :
می 19, 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط