بیمه تمام عمر چیست

در این مقاله قصد بر این داریم که یکی از زیر شاخه های بیمه عمر را به نام بیمه تمام عمر معرفی کنیم.همانطور که میدانید بیمه عمر یکی از بیمه هایی است که به اصطلاح به آن سرمایه گذاری نیز گفته میشود.سرمایه گذاری بر روی آینده خود و خانواده خود.با استفاده از بیمه عمر ما میتوانیم از خطراتی که ممکن است در آینده برای خود ما یا خانواده ما پیش بیایند در امان باشیم.شرکت های بیمه گر برای آنکه خریداران بیمه عمر در فرایند انتخاب بیمه عمر خود دچار گمراهی نشوند و خرید آن ها را سهولت ببخشد،انواعی از بیمه های عمر را نظیر بیمه تمام عمر،بیمه بدهکاری و… را ارائه کرده اند.در ادامه به بررسی یکی از بصرفه ترین بیمه های بیمه عمر میپردازیم.

بیمه تمام عمر چه کاری انجام میدهد

در بیمه تمام عمر،قرارداد بیمه نامه مدت زمان محدودی ندارد و تا پایان عمر بیمه گذار ادامه خواهد داشت.بیمه تمام عمر،نوعی از بیمه عمر است که در صورتی که بیمه گذار فوت کند،خسارت او به بازماندگان پرداخت میشود.در این بیمه،بیمه گذار با پرداخت مبالغی به عنوان حق بیمه،باعث میشود که شرکت بیمه گر وقتی که بیمه گذار فوت شد،سرمایه بیمه را به ذی نفعان پرداخت کند.
شاید متوجه شده باشید که این بیمه تنها در صورتی جبران خسارت میکند که فرد بیمه گذار فوت کند اما این بیمه پوشش های حوادث،بیماری های خاص و…. را در بر نمی گیرد.به همین علت این نوع بیمه را،نوعی سرمایه گذاری برای فرزندان و خانواده میدانند.
اما بعضی از شرکت های بیمه هستند که در بیمه تمام عمر پوششی تحت عنوان از کار افتادگی قرار میدهند که این نوع پوشش باعث میشود که اگر بیمه گذار قبل از مرگش دچار حادثه ای شود و از کارفتاده حساب شود،شرکت بیمه گر موظف میشود تا سرمایه بیمه را یکجا یا به صورت مستمری پرداخت کند.

در مقاله بیمه عمر چیست توضیح داده بودیم که این امکان وجود دارد تا کسانی که بیمه عمر خریداری میکنند،از شرکت بیمه گر خود،درخواست وام با شرایط ویژه کنند.این قانون از بیمه تمام عمر مستثنی نیست و این مزیت را نیز به دنبال دارد.

بیمه تمام عمر با اینکه امروزه خیلی کم و تک شمار خریداری میشود،اما از نظر کیفیتی و سرمایه گذاری هنوز هم مانند گذشته میتواند پاسخگوی نیاز شما باشد.شاید بگویید که این بیمه تنها در صورت مرگ مفید است و در هنگام بیماری کارایی ندارد.اما شما بدین منظور میتوانید انواع دیگری از بیمه عمر را خریداری کنید.ولی اگر شما میخواهید که صرفا بعد از مرگتان به خیریه یا هر نهاد دیگری سرمایه بیمه شما به آن ها برسد انتخاب این نوع از بیمه آن قدر ها هم بد نیست.

اشتراک گذاری در :
سپتامبر 9, 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط