بیمه شترمرغ چیست

مقاله امروز بیمه 915 ، در مورد بیمه شترمرغ است.مزرعه های شترمرغ ، همواره یکی از مزارع ارزشمند و گرانبهای صنعت کشاورزی در ایران و البته تمام دنیا است و ضرورت حفظ و صیانت شترمرغ ها در برابر حوادث پیش بینی نشده ، یکی از موارد مهم مزرعه داران شترمرغ است.
البته شاید بهتر است قبل از حادثه ، به فکر آن باشید چرا که بعد از اتفاق ، متاسفانه راهکاری برای جبران خسارت وارد شده وجود ندارد
در این میان یکی از بهترین راهکار ها برای حوادث پیش بینی نشده ، استفاده از بیمه شترمرغ است.
شما شترمرغ دار محترم می توانید با استفاده از بیمه شترمرغ ، شتر مرغ های خود را بیمه کنید تا در صورت بروز مشکل ، بتوانید آن را جبران کنید.

بیمه شترمرغ چیست؟

بیمه شترمرغ ، نوعی از بیمه است که در یک زمان مشخص مثلا یک سال ، شرکت بیمه گر ، شترمرغ ها را از 3 ماهگی تا پایان 15 سالگی(ممکن است متغیر باشد و بنا به قرارداد ) در منطقه ی مورد قرارداد ، بیمه می نماید و در صورت بروز مشکل ، خسارت ناشی از آن را به بیمه گذار ، پرداخت می نماید.

 

زمان بیمه شترمرغ چقدر است؟

 

زمان بیمه شترمرغ ، بستگی به قرارداد بیمه گذار با شرکت بیمه گر دارد ولی معمولا به صورت عرف ، زمان بیمه شترمرغ یک سال شمسی می باشد که البته می تواند تمدید گردد.

بیمه شترمرغ چه نوع خساراتی را پوشش می دهد؟

البته نوع پوشش خسارت در بیمه شترمرغ بسته به شرکت بیمه گر متفاوت است اما شرکت های بیمه گر ، شترمرغ ها را معمولا در برابر سیل ، توفان ، صاعقه ، آتش سوزی غیرعمدی ، دویدن شترمرغ به سمت حصار ها و فنس ها و بریده شدن گردن شترمرغ ها ، مشکل در دستگاه گوارش ، بیماری نیوکاسل ، بیماری آنفولانزا ، خوردن جسم خارجی ، مشکلات یا مرگ و میر ناشی از یوبوست .

البته لازم است قبل از عقد قرارداد ، نوع و پوشش بیمه مدنظرتان را با شرکت بیمه گر مشخص کنید.

بیمه شترمرغ به چه خسارت هایی تعلق نمی گیرد؟

بیمه گذار محترم ، باید در نظر داشته باشد که همه اتفاقاتی که برای شترمرغ می افتد ، شامل بیمه نمی شود
در زیر لیستی از استثنائات بیمه شترمرغ را برای شما آورده ایم که می توانید با مطالعه آن ، به برآیند بهتری برای تصمیم گیری برسید.

تلفات ناشی از عدم رعایت درمان به موقع ، معالجه و مداوای غیر حرفه ایی ، تجمع بیش از حد شتر مرغ ، تلف ناشی از خطر تحت پوشش قبل از صدور بیمه نامه ،خسارت وارده در نتیجه کشتار عمدی شتر مرغ ها به دستور مقامات قضایی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری ، بیماریهای لاعلاج مادرزادی ، خسارتهای ناشی از حمل و نقل ، سرقت پنهانی ، هرگونه ادعای اشخاص ، اُفت ارزش

در نهایت چنانچه قصد خرید بیمه شترمرغ را دارید ، می توانید با کارشناسان بیمه 915 برای خرید آنلاین بیمه در مشهد ، در ارتباط باشید.

 

اشتراک گذاری در :
مارس 23, 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط