بیمه شکارچیان و محیط بانان

چرا شکارچیان باید بر بیمه مسئولیت شکار پافشاری کنند؟ در حالی که هیچ کس دوست ندارد در مورد خطرات احتمالی فکر کند، شکار می تواند یک فعالیت خطرناک باشد. بیمه شکار یک شبکه ایمنی خوشایند را فراهم می کند. سیاست صحیح هم از افرادی که مالک زمین مورد استفاده برای شکار و فعالیت های مربوط به شکار هستند و هم از شکارچیانی که از آن استفاده می کنند محافظت می کند.

چگونه بیمه شکار از مالکان محافظت می کند

چه در ملک خود شکار کنید، چه دوستان مورد اعتماد خود را دعوت کنید تا با شما شکار کنند یا زمین خود را با هزینه ای به گروهی از شکارچیان اجاره دهید، بدون این بیمه نمی توانید ادامه دهید. متأسفانه، حتی برای مراقب‌ترین افراد هم ممکن است تصادفات اتفاق بیفتد، و وقتی در جنگل هستید فرصت‌های زیادی وجود دارد که همه چیز اشتباه شود. اگر فاجعه رخ دهد، احتمالاً شکایتی در پی خواهد داشت و به عنوان یک مالک زمین، باید نگران مسائل احتمالی مسئولیت باشید. اگر فکر می کنید بیمه صاحب خانه شما از شما محافظت می کند، دوباره فکر کنید. در حالی که ممکن است پوششی برای صاحبان املاکی که در حین شکار در زمین خود آسیب دیده اند، ارائه دهد، اما به طور کلی شامل سایر شکارچیان نمی شود. این بدان معناست که اگر یک مهمان یا یکی از اعضای یک باشگاه شکار که ملک شما را برای شکار اجاره کرده است در زمین شما آسیب ببیند، زمین شما، پس انداز شما و امنیت مالی خانواده شما ممکن است در خطر باشد. بیمه شکار این شکاف را پر می کند و دارایی های شخصی شما را در صورت وقوع حادثه شکار پناه می دهد.

مزایای بیمه شکار برای شکارچیان

مانند صاحبان زمین، شکارچیان می توانند در صورت مجروح شدن یا درگیر شدن در تصادفی که به شخص دیگری صدمه می زند یا خسارت مالی ایجاد می کند، با مسائل مربوط به مسئولیت برخورد کنند. بیمه شکار از دارایی های شخصی آنها محافظت می کند و از بروز فاجعه شکار برای خانواده آنها جلوگیری می کند. آیا دلیل دیگری برای پذیرش بیمه شکار نیاز دارید؟ این را در نظر بگیرید: بدون بیمه شکار، شکارچیان ممکن است برای یافتن مکانی برای شکار مشکل داشته باشند. مقدار زمین عمومی در دسترس برای شکار محدود است. در برخی مناطق تنها مکان های شکار در زمین های شخصی است. این امر می تواند این امکان را برای صاحبان زمین فراهم کند که زمین خود را برای شکار اجاره کنند بدون اینکه امنیت مالی خودشان را به خطر بیندازند، بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که تعداد مالکانی که مایل به موافقت با اجاره شکار هستند افزایش یابد.

مشکل با معافیت ها

چه مالک زمین باشید و چه یک باشگاه شکار، اصرار بر اینکه همه کسانی که در ملک شکار می کنند باید معافیت امضا کنند ایده خوبی است. مشکل معافیت ها این است که محافظت کافی را ارائه نمی دهند. در حالی که آنها مدرک کتبی ارائه می دهند که شکارچی از خطرات ذاتی شکار آگاه است، معافیت ها جایگزینی برای بیمه مسئولیت نیست.

ویژگی هایی که باید در یک سیاست شکار جستجو کنید

چگونه می توانید تشخیص دهید که آیا سیاست شکار برای نیازهای شما مناسب است؟ کارشناسان به طور کلی توصیه می کنند که شکارچیان و مالکان یک خط مشی مسئولیت را انتخاب کنند که شامل موارد زیر است:

مقدار مناسبی از پوشش برای مسئولیت عمومی

یک مجموع کلی کافی که به حداکثر مبلغی که بیمه گر برای تمام خسارت ها در طول دوره بیمه نامه پرداخت می کند اشاره دارد.

پوشش رویدادهای عضو به عضو

پوشش حوادثی که شامل مهمانان می شود

هنگام در نظر گرفتن خط‌مشی‌ها، به‌دقت هرگونه استثنایی که ممکن است شما را آسیب‌پذیر کند بررسی کنید. مطمئن باشید که برای حوادثی که شامل فعالیت ها و ابزارهایی است که معمولاً توسط افراد در فضای باز و شکارچیان استفاده می شود، از جمله وسایل نقلیه تمام زمینی، پایه درختان، کشتی های آبی، آتش سوزی، سگ های شکار و سلاح گرم، پوشش کافی دریافت خواهید کرد.

 

راه های اضافی برای محدود کردن ریسک

اگر حادثه منجر به جراحت یا خسارت مالی شود، یک بیمه نامه مسئولیت شکار خوب بسیار ارزشمند است. با این حال، این تنها راه برای کاهش خطر شما نیست. وقتی نوبت به محدود کردن قرار گرفتن در معرض خطر می رسد، پیشگیری می تواند یک استراتژی موثر باشد. از این گذشته، بسیار بعید است که با یک دعوی قضایی جدی برای تصادفی روبرو شوید که هرگز اتفاق نیفتاده است. اگر می‌خواهید در مورد کاهش احتمال تصادف یا جراحت پیشگیرانه عمل کنید، می‌توانید:

فرهنگی ایجاد کنید که در آن ایمنی و احترام مورد انتظار باشد

دوره های سالانه ایمنی شکارچی را ارائه دهید

به خطراتی مانند پایه درختان ناپایدار، چاه های قدیمی و حصارهای متروک رسیدگی کنید

یک افسر کاهش خطر را برای شناسایی و کاهش خطرات احتمالی انتخاب کنید

از همه کسانی که از دارایی استفاده می کنند ملزم به یادگیری و رعایت قوانین ایمنی سلاح گرم شوند

یک نقشه از ملک ارسال کنید و هر کسی را که شکار می کند تشویق کنید تا قبل از ورود به جنگل، منطقه ای را که قصد شکار در آن را دارد علامت گذاری کند.

بررسی کنید که برای جلوگیری از تجاوز، تمام خطوط دارایی به وضوح مشخص شده باشند

اطمینان حاصل کنید که در هر ساختمان باشگاه شکار، آشکارسازهای دود کار نصب شده است

نصب کپسول های آتش نشانی در مجاورت تمامی شومینه ها، اجاق های هیزمی و فضاهای پخت و پز داخلی و خارجی با تهیه طرح‌های واکنش اضطراری، برای سناریوهایی مانند مفقود شدن اعضا یا آتش‌سوزی جنگل‌ها آماده شوید

 

اشتراک گذاری در :
می 10, 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط