بیمه عمر زمانی چیست

خرید بیمه عمر،یک نوع سرمایه گذاری بر روی آینده خود و خانواده مان میباشد.بدین صورت که با پرداخت مبلغی معیین در طی دوره های تعیین شده،ریسک این را که در آینده دچار مشکلی شویم و خود و خانواده ما نتوانیم از پس این مشکلات برآییم را کاهش میدهد.بیمه عمر به علت اینکه خرید و انتخاب آن یکی از سخت ترین انواع بیمه ها است،دارای چند مدل است. بیمه تمام عمر،بیمه عمر زمانی،بیمه عمر بدهکاری و… از انواع مختلف بیمه عمر هستند.
در ادامه میخواهیم با یکی از این نوع بیمه ها یعنی بیمه عمر زمانی آشنا بشویم.

بیمه عمر زمانی چکاری انجام میدهد

در این نوع از بیمه،مانند انواع دیگری از بیمه عمر،شما با پرداخت مبلغی تحت عنوان حق بیمه به شرکت بیمه گر،شرکت بیمه را متعهد می کنید که در صورتی که شما فوت کردید یا عاملی طبیعی منجر به مرگ شما شد،سرمایه بیمه را به ذی نفعان شما پرداخت کند.
در این نوع از بیمه،درصورتی که قرارداد بیمه گذار با شرکت بیمه قبل از فوت بیمه گذار به پایان برسد،هیچ مبلغی تحت عنوان سرمایه بیمه یا حق بیمه بازگشتی به ذی نفعان پرداخت نمیشود.
این نوع از بیمه را هم میشود بصورت فردی و انفرادی خریداری کرد،و هم میتوان بصورت گروهی آن را دریافت کرد.خرید گروهی یعنی اینکه یک شرکت یا کارخانه برای کارمندان و کارگران خود بصورت جمعی بیمه عمر زمانی را خریداری کند.

 

نرخ حق بیمه پرداختی بیمه عمر زمانی چگونه محاسبه میشود

• سن بیمه شده:
حداقل سنی که بیمه گذار میتواند برای خرید بیمه عمر داشته باشد 15 سال است و حداکثر آن 70 سال.
اگر بیمه عمر زمانی بصورت گروهی خریداری شود،میانگین سن بیمه شدگان ملاک قرار گرفته می شود.

• سرمایه بیمه ای:
بیمه گذار در هنگام عقد قرار داد،سرمایه بیمه ای را که هنگام حادثه میخواهد از شرکت بیمه گر دریافت کند را می گوید و با توجه به آن حق بیمه ای را که باید پرداخت کند،تعیین می شود.

مزایا و معایب بیمه عمر زمانی چیست

اگر بخواهیم از خوبی های بیمه عمر زمانی بگوییم،میتوان به این اشاره کرد که حق بیمه بسیار کمی دارد و میتوان در صورت فوت بیمه شده،سرمایه بیمه را با توجه به حق بیمه پرداختی از شرکت بیمه گر دریافت کرد.
اما از بدی های بیمه عمر زمانی این است که تنها فوت فرد بیمه شده را پوشش میدهد و در صورتی که بیمه گذار یا ذی نفعان دچار بیماری،ازکارافتادگی و… شوند کمک هزینه ای از بابت پرداخت نمی شود.

 

بیمه عمر زمانی برای چه کسانی مناسب است

بیمه عمر زمانی برای کسانی که تنها دوست دارند از سرمایه بیمه عمر خود در صورت فوتشان برخوردار شوند بسیار مناسب است.برای مثال شخصی میخواهد اگر قبل از تمام شدن زمان قراردادش فوت کرد،سرمایه بیمه اش به موسسه خیریه یا مانند اهدا شود.در این صورت فرد میتواند با پرداخت حق بیمه کم،این امکان را برای خودش ایجاد کند.
یکی دیگر از مواردی که بشدت از بیمه عمر زمانی استفاده می شود،در کارخانه و ارگان ها و شرکت ها است.شرکت های دولتی ملزم هستند تا کارمندان خود را بیمه کنند.از این رو آن ها از بیمه عمر زمانی برای کارمندان خود استفاده می کنند تا با استفاده از سرمایه بیمه عمر زمانی که حق بیمه پرداختی آن از روی حقوق کارمندان و کارگران کم میشود،در صورتی که کارمندان دچار مرگ و فوت شدند،سرمایه بیمه آن ها به خانواده شان برسد.

همانطور که ملاحظه کردید،بیمه عمر زمانی با اینکه تنها مرگ و فوت را پوشش می دهد،اما توسط خیلی از افراد و نهادها خریداری میشود.آن هم به دلیل آن است که حق بیمه ناچیزی باید بابت آن پرداخت شود.با این اوصاف اگر میخواهید باز هم بهترین بیمه عمر خود را انتخاب کنید،کافی است که با نمایندگی های بیمه یا کارگزاران بیمه صحبت کنید و از آن ها بهترین مشورت و راهنمایی را بگیرید.

اشتراک گذاری در :
اکتبر 5, 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط