بیمه عمر مانده بدهکار چیست

بیمه عمر مانده بدهکار یا بیمه بدهکاری یکی از بیمه هایی است که برای خانواده فرد بیمه گذار میتواند حکم منجی را داشته باشد.کلا بیمه عمر و زیرشاخه های آن را نوعی سرمایه گذاری معرفی میکنند.بدین صورت که با پرداخت مبلغی ماهیانه یا سالیانه به عنوان حق بیمه به شرکت بیمه گر،باعث میشود که در آینده، چه قبل از مرگشان چه بعد از مرگشان با توجه به نوع بیمه عمری که انتخاب می کنید،تضمین مالی و پرداخت کمک هزینه از سوی شرکت بیمه گر را خواهند داشت.
یکی از زیرشاخه های بیمه عمر،بیمه عمر بدهکاری است که یکی از بیمه هایی است که برای خانواده فردی که قبل از مرگش دارای بدهی بانکی بوده،بسیار کمک کننده خواهد بود.

بیمه عمر بدهکاری چه کاری انجام می دهد

در این نوع بیمه،فرد بیمه گذار با پرداخت حق بیمه هایی معیین در دوره های یکسان به شرکت بیمه گر پرداخت می کند.
پس از عقد قرارداد اگر بیمه گذار از بانک ها یا موسسات مالی وامی دریافت بکند و تا بخشی از پرداخت اقساط وام پیش برود و پس از مدتی فوت بکند،ادامه هزینه های بدهی های او را شرکت بیمه گر پرداخت میکند.

یکی از دغدغه هایی که بانک ها و موسسات مالی ای که به مردم وام ارائه می دهند این است که فردی که وام را دریافت کرده است فوت کند.زیرا که پیگیری های بشدت سختی در پیش خواهند داشت.باید به دنبال ارثیه و ماترک فرد فوت شده باشند و الباقی بدهی خود را از فرزندان فوت شده دریافت کنند.
از آن طرف هم فردی که وام دریافت می کند،نگران این است که پس از مرگش بدهی های او را فرزندان و خانوده اش باید پرداخت کنند و از این بابت ممکن است تحت فشار مالی قرار بگیرند.

در این جا است که بیمه مانده بدهکاری بکار می آید.در این بیمه فرد بیمه شده که همان دریافت کننده وام است با پرداخت حق بیمه به شرکت بیمه گر،آن را ملزم می کند تا پس از مرگش،باقی مانده بدهی بانکی او را بدون بهره و سود وام پرداخت کند.در این جا سرمایه بیمه بجای این که به فرزندان و خانواده فرد پرداخت شود،به ذی نفع قرارداد یعنی بانک وام دهنده پرداخت می شود.

این بیمه به 2صورت گروهی و انفرادی خریداری میشود.در روش انفرادی همانطور که واضح است کسی که اقدام به خریداری بیمه کرده است،پوشش داده میشود.
در روش گروهی بعضی از بانک ها و موسسات که وام می دهند،مشتریان خود را الزام میکنند که در کنار وام،بایستی اقدام به خریداری بیمه بدهکاری کنند.

 

چگونه خسارت بیمه مانده بدهکاری را دریافت کنیم

پس از مرگ بیمه گذار،فرزندان یا در کل افرادی که وظیفه آنان است که بدهی وام بیمه گذار را پرداخت کنند با ارائه مدارک و مستنداتی که شرکت بیمه گر الزام کرده است که بدهند،می توانند فرایند پرداخت بدهی بانکی توسط شرکت بیمه را آغاز کنند.

همانطور که دیدید مزایای بیمه عمر و همینطور زیرشاخه های آن،بسیار میتوانند در زمان خود برای بیمه گذار و برای خانواده او ناجی باشد و باعث شود به آن ها فشاری از لحاظ مالی وارد نشود.لذا در رابطه با بیمه بدهکاری پیشنهاد ما این است که در زمانی که وامی دریافت کردید حتما اقدام به خرید این بیمه کنید.

اشتراک گذاری در :
اکتبر 12, 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط