بیمه مسافرتی چیست

اگر همیشه اهل مسافرت و جابه جایی هستید بهتر است به فکر بیمه مسافرتی باشید به این علت که ممکن است در سفر برای شما اتفاقی ناگوار بیافتد که باعث شود هزینه های زیادی به شما تحمیل شود. به طور کلی برای کسانی که دائما در حال سفر هستند بیمه نامه مسافرتی ضروری است. بیمه نامه مسافرتی شامل: هزینه های ویزیت پزشک، جراحی، پانسمان، انواع آزمایش های پزشکی، مخارج بیهوشی، هزینه های اتاق عمل، هزینه های دارو، دندانپزشکی، بلایای طبیعی، تروریسم و زایمان و هر حادثه دیگریست که در قرارداد بیمه نامه مسافرتی قید شده است. این را درنظر بگیرید ر فتن به مسافرت بدون داشتن بیمه مسافرتی بسیار رسیک پذیر است.

بیمه مسافرتی برای سفرهای خارجی

اگر شما به خارج از کشور مسافرت کنید هرگونه خسارتی که به خودتان وارد کنید بیمه مسافرتی موظف است جهت جبران خسارت هزینه آن را به شما پرداخت کند. لازم به ذکر اگر قصد مسافرت دارید و مایل هستید از بیمه مسافرتی استفاده کنید لازم به ذکر است که مدت زمان شما برای سفر نباید بیشتر از 92 روز باشد به این خاطر که بیمه مسافرتی به شما تعلق نمی گیرد همچنین اگر خسارت های وارد شده به صورت خودکشی یا ناشی از تفریحات و ورزش باشد، بیمه مسافرتی به شما تعلق نمی گیرد.

بیمه نامه تور مسافرتی

برای سفرهای داخلی بیمه نامه مسافرتی صادر نمی شود؛ شما می توانید بیمه نامه حوادث را برای جبران خسارت تهیه و از آن استفاده کنید. لیدرهای تورهای گردشگردی بیشتر از بیمه نامه های تورهای مسافرتی خریداری می کنند البته این بیمه نامه تنها خسارت هایی که ممکن است توس این تور به افراد شود را جبران می کند، خسارت هایی که افراد به خوشان وارد می کنند را از طریق این بیمه نامه قابل جبران نیست، بهتر است برای جبران اینگونه حوادث بیمه نامه حوادث انفرادی یا گروهی تهیه کنید. بیمه های گروهی به ازای تعداد مسافران شامل تخفیف می شود.

بیمه مسافرتی ارزان

برای خرید بیمه نامه مسافرتی ارزان باید برخی از فاکتورها را در نظر بگیرید مانند قیمت، کشور، مدت سفر، اعتبار بیمه نامه، سن بیمه گذار، سقف تعهد بیمه و پوشش هایی که بیمه گر لحاظ می کند باعث نوسانات قیمت بیمه مسافرتی می شود.
شرایط تخفیف برای بیمه مسافرتی
• تعدادبیمه شدگان حداقل 10 نفر باشد.
• مبلغ بیمه برای هرنفر 1 میلیون تا 30 میلیون است
• محدودیت سنی ندارد
• این بیمه نامه برای سفرهای داخلی و خارجی قابل تهیه است
شرکت های کمک رسان بین المللی
شرکت های بیمه در کشورهای دیگر شعبه ندارند اما با تعدادی از شرکت های بین المللی در ارتباط هستند و از طریق شرکت های مانند: SOS، SCHUTZ،EVASAN،ALLIANZ،MIDEAST،قرار داد بسته اند و از طریق این شرکت ها از شما حمایت می کنند.نکته بسیار مهم در بیمه مسافرتی، داشتن اپراتور فارسی زبان است به این خاطر که اگر مجبور باشید حادثه را شرح دهید در صورت نداشتن اپراتور فارسی باید به زبان انگلیسی صحبت کنید.

فرانشیز در بیمه مسافرتی

فرانشیز مبلغی است که هنگام جبران خسارت فرد بیمه شده باید پرداخت کند. این جمله بدین معناست که اگر یک حادثه 350 یورو هزینه داشته باشد 325 یورو آن به عهده شرکت بیمه است و تنها 25 یورو باید توسط بیمه گزار پرداخت شود.

بهترین بیمه نامه مسافرتی

بهترین بیمه نامه مسافرتی باید تمامی هزینه های پزشکی و درمانی،هزینه بستری، پرداخت هزینه دارو پرداخت فوری دندان پزشکی کشور مقصد را جبران کند همچنین در صورت فوت مسافر درجه یک مسافر در کشور مقصد، پرداخت هزینه هایی مانند هزینه تاخیر در پرواز یا کنسل شدن پرواز، هزینه های گم شدن چمدان یا مدارک شناسایی افراد باید جبران کند.لازم به ذکر است داشتن اپراتور فارسی و اعتبارشرکت های بیمه در سفارت خانه ها یکی از الویت های بهترین شرکت کمک رسان است.

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی

جهت دریافت خسارت باید مدارک لازم را به همراه داشته باشید این مدارک شامل: اصل بیمه نامه، کپی گذرنامه، اصل صورت حساب های پرداخت شده، تصویر بلیط، نامه یا گزارش شکت هواپیمایی برای تاخیر چمدان یا تاخیر پرواز، گزار ش مربوط به هزینه (گواهی فوت، کپی شناسنامه) است.

نحوه پیگیری خسارت بیمه نامه گردشگری

روی تمامی بیمه نامه های مسافرتی شماره ای درج شده است که باید در صورت نیاز با آن تماس بگیرید و چگونگی حادثه را به شرکت بیمه گر حداکثر تا 7 روز توضیح دهید و سپس شرکت کمک رسان یا بیمه گر اقدامات لازم را برای شما انجام می دهد اما ممکن است تعدادی از شرکت های بیمه گر این خدمات را ارائه ندهند به شما پیشنهاد می کنیم هنگام خرید بیمه مسافرتی از نحوه ارائه خدمات به طور دقیق مطلع شوید.

نحوه پرداخت خسارت بیمه مسافرتی

در روش اول شرکت بیمه با ارگان هایی که مسافر با آن سرو کار داشته است ارتباط برقرار می کند و از تمامی هزینه ها مطلع می شود و سپس هزینه خسارت را به حساب ارگان یا سازمان واریز می کند، به یاد داشته باشید تا 7 روز بعد از بستری شدن با شرکت بیمه تماس بگیرید.
در روش دوم مسافر خسارت دیده برای جبران خسارت تمامی فیش و فاکتورهای پرداختی را به شرکت بیمه می فرستد و هزینه را دریافت می کند.

خرید بیمه مسافرتی شینگن

اگر قصد دارید به کشورهای اروپایی سفر کنید قطعا همراه مدارک خود باید بیمه مسافرتی نیز همراه داشته باشید غیر این صوت امکان صدور ویزای شینگتن وجود ندارد به طور کلی برای رفتن به کشورهای اروپایی در صورت نداشتن بیمه مسافرتی همره مدارک خود ویزای شینگتن به شما تعلق نمیگیرد.

 

انقضای بیمه مسافرتی

پس از آنکه بیمه نامه مسافرتی صادر شد مسافر 6 ماه تا یک سال فرصت دارد از کشور خارج شود.اگر شما سه ماه کامل به سفر بروید بیمه شما را برای مدت اضافع ای که آنجا بودید تحت پوشش قرار نمی دهد بنابراین بهتر است در طول مدت اعتبار بیمه نامه به صورت متعدد از کشور خارج شود.

خرید آنلاین بیمه مسافرتی

به احتمال زیاد زمانی که قصد ماموریت یا مسافرت دارید کارهای دیگری هم باید انجام دهید. خرید آناینی بیمه مسافرتی به شما کمک می کند به راحتی به کارهای دیگرتان هم برسید در این روش به سایت مراجعه کرده و مدارک فایل خود را اپلود می کنید بعد از تایید کارشناسان برای شما بیمه نامه صادر می شود. در این روش هزینه بیمه مسافرتی را به صورت آن آنلاین پرداخت می کنید اما بیمه نامه را درمحل زندگی خود دریافت می کنید.

خرید آنلاین بیمه مسافرتی در مشهد

اگر در مشهد ساکن هستید به شما پیشنهاد می کنیم بیمه مسافرتی خود را به صورت آنلاین از بیمه 915 خریداری کنید در این روش وقت کمتری را هزینه می کنید و به راحتی با راهنمایی دقیق کارشناسان می توانید بیمه نامه را از سایت بیمه 915 مشهد مشاهده خواهید کرد. برای مثال شمخا بیمه مسافرتی اروپا را می خواهید در قسمت لیست بیمه ها وارد می شوید در صورت دیدن بیمه شرایط مختلف، بیمه مسافرتی انتخاب کنید.

 

مدت پوشش بیمه مسافرتی

تاریخی که در قراردارد درج شده است مدت پوشش این بیمه نامه را مشخص می کند.
مزایای استفاده از بیمه پزشکی:
• انتقال پزشکی
• پرداخت هزینه پزشکی
• پرداخت هزینه های غیر پزشکی
• پرداخت هزینه های فوریت های دندان پزشکی
• تحویل دارو
• بازگرداندن جسد متوفی
• راهنمای پزشکی
هزینه ها و خساراتی که تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار نمی گیرند:
• به مسافرینی که کمتر از سه ماه و دو روز معادل 92 روز، متوالی خارج از ایران قرار بگیرند بیمه مسافرتی تعلق می گیرد.
• درمورد هزینه ایی که به طور شخصی توافق شده است و شرکت بیمه گر از آن خبر ندارد مشمول جبران خسارت نخواهد شد
• زمانی که شخص بیمه شده دوباره به بیماری قبلی خود دچار شده باشد یا دوره نقاهت بیماری قبلی سپری می کند.
• مباشرت در عمل مجرمانه
• زایمان زودرس یعنی سه ماه مانده به زایمان و سقط جنین اختیاری
• آثار جزئی از مصرف مواد مخدر، مشروبات الکی و داروهای روان گردان
وظایف بیمه شده بیمه مسافرتی چیست؟
درصورت نیاز به خدمات بیمه ای داخل کشور باید هرچه زودتر با مرکز بیمه گر تماس گرفته و اطلاعات لازم اعلام کند مشاورین بیمه 915 اطلاعات لازم و جزئیات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند.
مدارک مورد نیاز جهت اعلام خسارت بیمه مسافرتی:
• حتما برای اصل بیمه رو نوشت صفحه اول گذرنامه و صفحات مهر خروج و ورود به همراه داشته باشید
• صورت حساب پرداخت شده حتما با مهر و امضا باشد.
• رسید پول یا قبض را حتما به صندوق پرداخت کنید.
• برای هزینه های درمانی، گزارش پزشکی، صورتحساب مرکز درمانی رسید پرداخت هزینه های مربوطه
• برای تاخیر در پرواز نامه شرکت هوایی را همراه با فاکتور پرداخت را به همراه داشته باشید.
• برای فوت بیمه گر حتما گزارش پزشکی از پزشکی قانونی را به همراه داشته باشید.
• گزارش کاملا دقیقی را از وقوع حادثه را در اختیار بیمه گذار بگذارید.

 

اشتراک گذاری در :
فوریه 8, 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط