بیمه کرم ابریشم چیست

اگر مالک مرکز پرورش کرم ابریشم هستید و یا قصد راه اندازی یک مزرعه کوچک پرورش کرم ابریشم را دارید ، بهتر است قبل از آن با مطالعه این مقاله ، بدانید که بیمه کرم ابریشم چیست و چه کاربردی دارد.

این حیوانات زیبا و پر سود ، ممکن است سرمایه شما را با خطراتی مواجه کنند و باعث شوند که شما خسارات زیادی را متحمل شوید ، برای این منظور ، شاید بهتر است با مطالعه شرایط بیمه کرم ابریشم ، کرم های ابریشم خود و مرکز پرورشش را با استفاده از بیمه ایمن نمایید تا در صورت بروز خسارت ، بتوانید جلوی آن را بگیرید.

بیمه کرم ابریشم شامل چه مواردی می شود؟

این بیمه نامه ، موارد تخم نوغان هیبرید ، پیله های تر حاصل تا پایان برداشت و لاروهای کرم ابریشم را شامل می شود و تحت پوشش بیمه حوادث غیر مترقبه قرار می دهد و در طول مدت درمان ، چنانچه حادثه این برای این موارد پیش بیاید ، توسط شرکت بیمه گر مورد پوشش قرار می گیرد.

طول مدت بیمه کرم ابریشم چقدر است؟

طول مدت کرم ابریشم ، بستگی به نوع قرارداد شما با شرکت بیمه گر دارد اما عرف زمانی بیمه کرم ابریشم ،حدودا 50 روز خواهد بود.یعنی طول مدت مرحله کاشت تخم تا برداشت پیله که منطقی و عرف است.

مناطق تحت پوشش بیمه کرم ابریشم»

 

بیمه کرم ابریشم برخلاف بسیاری از بیمه های دام و طیور دیگر ، تنها در استان هایی خاص ارائه می شود و در سراسر ایران نمی توانید از این نوع بیمه نامه استفاده کنید.
خراسان رضوی ، اصفهان ، یزد ، آذربایجان شرقی ، مازندران ، گیلان استان هایی است که بیمه کرم ابریشم توسط شرکت های بیمه گر ، پوشش داده می شود.
در صورتی که در شهری خارج از شهر های این استان های هستید ، حتما پس از تماس با کارشناسان بیمه 915 ، از پوشش این بیمه در شهر خود اطمینان حاصل کنید

بیمه کرم ابریشم چه خسارت هایی را پوشش می دهد؟

بیمه کرم ابریشم نیز مانند هر نوع بیمه دیگری ، موارد مشخصی از خسارت ها را پوشش می دهد که در زیر به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

1-خسارات ناشی از طوفان ، زلزله و سیل
2-خسارات ناشی از آتش سوزی غیر عمد بنا به تشخیص سازمان های ذی صلاح
3-مرض نیوکاسل
4-نوسانات شدید درجه حرارت محل نگهداری
5-خسارات ناشی از بیماری های موسکاردین ، پبرین ، بیماری های جانبی بنا به تشخیص سازمان دامپزشکی

بیمه کرم ابریشم چه مواردی را پوشش نمی دهد؟

 

کلیه مواردی که ناشی از خطای عمدی و خطای انسانی باشد ، شامل پوشش بیمه کرم ابریشم نمی باشد و این موضوع بنا به تشخیص کارشناسان شرکت بیمه گر پس از بروز خسارت می باشد بنابراین هرگونه اتفاق سهوی را هر چه سریع تر به اطلاع شرکت بیمه گر برسانید.

بیمه کرم ابریشم را از کجا بخریم؟
در صورتی که قصد خرید بیمه کرم ابریشم را دارید ، می توانید با کارشناسان بیمه 915 برای خرید بیمه در مشهد تماس بگیرید تا بهترین قیمت کرم ابریشم را به شما معرفی کنند و در اسرع وقت این بیمه را برای شما صادر کنند

اشتراک گذاری در :
مارس 29, 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط