بیمه گاو چیست؟

گاو ها ، یکی از حیوانات ارزشمند در حوزه غذایی و دامپروری هستند که تعداد بسیار زیادی از هموطنانمان در سراسر ایران ، به شغل شریف گاوداری و دامپروری مشغول هستند و میلیارد ها تومان از سرمایه خود را در گاو ها و گاوداری ها در گردش قرار داده اند از این رو اهمیت داشتن بیمه گاو بیش از پیش بین گاوداران و گله داران و دام پروران به وجود می آید.
در مقاله امروز بیمه 915 می خواهیم در مورد بیمه گاو صحبت کنید و متوجه شویم که بیمه گاو دقیقا چیست ، بیمه گاو چه می کند ، چه خسارت هایی را پوشش می دهد و چه خسارت هایی را پوشش نمی دهد و همچنین بیمه گام را چگونه و از کجا باید تهیه نمود ، بنابراین اگر دامدار هستید و یا صاحب گاو هستید که نگران بروز خسارت برای آن هستید ، خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم، با ما همراه باشید.

بیمه گاو شامل چه گاو هایی می شود؟

بیمه گاو ، انواع مختلفی از گاو ها با نژاد های مختلف را پوشش می دهد ، مانند گاو شیری تا 8 سال، گاو آبستن.
همچنین گوساله نر و ماه بین 3 ماه تا 15 ماهگی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند
در میان گاو نر نیز ، گاو نر تخمی که در دامداری های سنتی و بهداشتی نگهداری می شود شامل بیمه نامه بیمه گاو قرار می گیرند و شرکت های بیمه گر با اخذ هزینه حق بیمه این گاو ها را بیمه می نمایند.

 

مدت زمان بیمه گاو چقدر است؟

مدت زمان بیمه گاو ، یکسال شمسی از تاریخ عقد قرارداد بیمه به مدت 364 روز می باشد و پوشش بیمه ای در سراسر ایران می باشد

بیمه گاو چه خسارت هایی را پوشش می دهد؟

1-خسارت های ناشی از بیماری داخلی گاو شامل فلج بعد از زایمان ، ورم پستان حاد ، کور شدن کارتیه های پستان حداقل سه کارتیه ، موارد گوارشی شامل سوء هاضمه ناشی از فلج سیستم عصبی ، پیج خوردگی پستان ها ، آب آوردن شکم و مشکلات گوارشی فوق حاد با تشخیص دامپزشک و سازمان دامپزشکی و با ارائه گواهی رسمی تشخیصی.

2-خسارت های ناشی از اختلال اندام حرکتی مانند در رفتگی و شکستگی اندام های حرکتی به صورت سهوی و مشکلات مربوط به ستون فقرات

3-بیماری های ناشی از عفونت های دستگاه تناسلی مانند سخت زایی ، پارگی رحم ، بیرون زدگی رحم ، عفونت های رحمی

4-مرگ و میر ناشی از بیماری های عفونی مانند تب برفکی ، هاری ، یون ، تب نزله ای بدخیم

5-موارد غیر قابل پیش بینی مانند زلزله ، سیل و صاعقه و مارگزیدگی

 

بیمه گاو به چه خسارت هایی تعلق نمی گیرد؟

 

بیمه گاو به هر نوع خسارتی که ناشی از خطای انسانی مالک یا مسبیین احتمالی آن باشد و یا هر نوع اتفاقی برای گاو که ناشی از عمد باشد تعلق نمی گیرد و تشخیص آن با کارشناسان شرکت بیمه گر می باشد که پس از مراجعه به محل حادثه اقدام به جمع آوری اطلاعات و صدور حق بیمه می نمایند.

بیمه گاو را چگونه بخریم؟

 

برای خرید بیمه گاو ، می توانید از شرکت های مختلف بیمه گر ، اقدام به خرید بیمه گاو نمایید.همچنین می توانید با کارشناسان خرید بیمه در مشهد 915 تماس گرفته تا در اسرع وقت اقدام به خرید بیمه گاو از طریق بیمه 915 با بهترین قیمت و به صورت فوری برای شما اقدام نمایند

اشتراک گذاری در :
آوریل 13, 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط