تاثیر جنگ و خسارات ناشی از آن در بیمه عمر

بیمه عمر،یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین بیمه ها در حوزه صنعت بیمه میباشد،بدین صورت که برآورد میشود،در آینده تقریبا اکثریت افراد در کشور های پیشرفته،دارای بیمه عمر میباشند.این بیمه به بیمه گذار کمک می کند تا اگر دچار فوت و مرگ شد،مبلغی به عنوان سرمایه بیمه به ذی نفعان بیمه گذار پرداخت میشود.اما شرایطی وجود دارد که اگر بیمه گذار در معرض آنها قرار بگیرد،باعث میشود که شرکت بیمه از پرداخت سرمایه بیمه مبرا شود و سر باز بزند.یکی از آنها کشته شدن در اثر جنگ و عواقب آن است.

آیا مرگ در جنگ و شورش،در بیمه عمر اشکال ایجاد میکند؟
یکی از مواردی همیشه مورد توجه بیمه گذار ها بوده است این است که اگر بیمه گذار که دارای قرارداد بیمه عمر است در اثر شرکت در جنگ فوت کند چه اتفاقی میافتد؟
پاسخ به این پرسش بدین صورت است که اگر بیمه گذار در اثر جنگ و یا شورش ها و نظیر آن ها فوت کند،سرمایه فوت به او تعلق نمیگیرد و تنها ارزش بازخریدی به ذی نفعان پرداخت میشود.ارزش باز خریدی همان مبلغی است که بیمه گذار از زمان عقد قرارداد به شرکت بیمه گر پرداخت کرده است به علاوه سودی که به او تعلق میگیرد میباشد.
نکته ای که وجود دارد این است که برخی از شرکت های بیمه مانند بیمه پاسارگاد با مجوزی که از سوی بیمه مرکزی دارند،به بیمه نامه های خود پوششی را وارد میکنند تحت عنوان پوشش آشوب ها و حوادث که به موجب این بخش دیگر نگرانی ای بابت مرگ در اثر جنگ یا شورش از سوی بیمه گذار وجود نخواهد داشت و علاوه بر ارزش بازخریدی،سرمایه بیمه هم به ذی نفعان وارد میشود.

همانطور که در این مقاله متوجه شدید،بیمه عمر دارای حساسیت ها و نکات ریز بسیاری است که دقت و توجه به آن ها باعث میشود تا قرارداد بیمه عمر را در بهترین حالت ممکن منعقد بکنیم و آینده مالی خودمان و خانوادمان دچار خطر نشود.یکی از این نکات همان پوشش بیمه های عمر در مرگ در اثر جنگ یا اغتشاش و…. میباشد که با مشورت با نماینده یا کارگزار بیمه خرید بیمه عمر به بهترین نحو ممکن انجام میشود.

اشتراک گذاری در :
نوامبر 16, 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط