تاثیر قتل بیمه گذار در بیمه عمر

یکی از بیمه های معروف و بسیار پر طرفدار،بیمه عمر است. بیمه عمری که در آن بیمه گذار که همان شما باشید،با پرداخت مبلغی از قبل تعیین شده و در مدت زمانی معیین به یک شرکت بیمه گر،در صورتی که فوت کنید و دچار مرگ بشوید،سرمایه بیمه شما توسط شرکت بیمه گر به ذی نفعان شما پرداخت میشود.اما در مواردی مشاهده شده است که این سرمایه بیمه پرداخت نمیشود! یکی از این موارد که باید مورد بررسی قرار بگیرند،موقعی است که بیمه گذار به قتل میرسد.

اگر بیمه گذار توسط ذی نفع به قتل برسد بیمه عمر چه میشود

در صورتی که بیمه گذاری که دارای بیمه عمر میباشد،توسط ذی نفع یا ذی نفعانی کشته شود و این قضیه از لحاظ قانونی اثبات شود،شرکت بیمه از پرداخت سرمایه بیمه قاتلان و ذی نفعانی که مرتکب این کار شده اند خودداری میکند و سرمایه بیمه را بین سایر ذی نفعان و یا افرادی که از لحاظ قانونی وارث هستند تقسیم میکند.
اما اگر ذی نفعی که باعث مرگ بیمه گذار شده است بتواند اثبات کند که این کار را تنها بخاطر دفاع از خودش انجام داده است،از این قانون مبرا میشود.

در چه قتل هایی شرکت بیمه ، سرمایه بیمه عمر را پرداخت نمیکند

اگر فردی در کارهای خلافکارانه از نظر قانون،مانند شرارت و یا در حین زورگیری و یا در حین دزدی و یا حتی در شورش ها داوطلابنه شرکت کند و کشته شود، شرکت بیمه هیچ تعهدی به پرداخت سرمایه بیمه ندارد و مبلغی پرداخت نمیشود.
در مواردی که فرد بیمه گذار در اثر مصرف روانگردان ها و یا مصارف نوشیدنی های الکلی و یا حتی در صورتی که فرد بیمه گذار خودکشی تعمدی انجام دهد،شرکت بیمه هیچ تعهدی به پرداخت سرمایه را بر عهده نمیگیرد.

پس همانطور که متوجه شدید در صورت مرگ بیمه گذار در هر شرایطی شرکت بیمه سرمایه بیمه را به ذی نفعان پرداخت نمی کند،بلکه باید ابتدا مدارکی که نشان دهنده مرگ طبیعی و غیر عمد بیمه گذار بوده است ارائه شود تا کسی از دریافت سرمایه بیمه معاف نشود.

اشتراک گذاری در :
نوامبر 24, 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط