دریافت وام از بیمه عمر چگونه است

 

در این مقاله می خواهیم به یکی از شرایط و مزایای ویژه بیمه عمر،یعنی دریافت وام از بیمه عمر اشاره کنیم.همانطور که میدانید بیمه عمر یکی از پرطرفدارترین بیمه های ارائه شده توسط شرکت های بیمه گر میباشد.در این نوع بیمه،فرد بیمه گذار با پرداخت حق بیمه های مشخصی در دوره های زمینه معیین، شرکت بیمه گر را ملزم میکند تا در شرایط بحرانی مانند بیماری ،فوت و… سرمایه بیمه را به فرد بیمه گذار یا ذی نفعان او پرداخت کند.

بیمه عمر مزایا و ویژگی های زیادی دارد که ما در ادامه به یکی از آن ها یعنی وام گرفتن در بیمه عمر اشاره کنیم.

 

دریافت وام از بیمه عمر

همانطور که گفتیم یکی از مزایا و از دلایلی که اکثرا بیمه گذار ها،در هنگام عقد قرارداد با شرکت های بیمه به آن توجه میکنند،امکان گرفتن وام از روی بیمه عمر میباشد. با گرفتن وام از روی بیمه عمر،هیچ کدام از شرایط و پوشش هایی که بیمه عمر آن ها را در بر میگرفت،تحت تاثیر قرار نمیگیرد.یعنی اینکه تمام شرایطی که در حین عقد قرارداد با شرکت بیمه گذار به توافق رسیدید،به هیچ عنوان دچار تغییر نمیشوند و شما پس از گرفتن وام،همان حق بیمه با همان سودهایی مربوط به بیمه عمر بودند را پرداخت میکنید.

شرایط گرفتن وام از بیمه عمر چیست؟

 

یکی از نکاتی که بیمه گذار باید دقت کند،این است که پس از گرفتن وام بیمه عمر،نباید هیچ قسط عقب افتاده ای داشته باشد.زیرا در غیر این صورت ممکن است در رابطه با حق بیمه پرداختی و سایر مباحث مالی با مشکل مواجه شوند.

شما برای دریافت وام از طریق بیمه عمر نیاز به هیچ ضامنی ندارید و هیچ تشریفات اضافه ای برای دریافت وام نیاز نیست.

هر چه حق بیمه پرداختی شما و اندوخته مالی بیشتری داشته باشید،مبلغ وامی که شما دریافت میکنید بیشتر خواهد بود.

 

شرایط شرکت های بیمه برای ارائه وام بیمه عمر

 

یکی از نکاتی باید به آن توجه کرد، این است که با توجه به این که شرکت های مختلفی بیمه عمر را ارائه میدهند،پس باید دقت کرد که بهره و سودی که یک شرکت بابت دادن وام دریافت میکند با شرکتی دیگر تفاوت دارد.

همینطور نحوه بازپرداخت وام یا مدت زمانی که از عقد بیمه نامه میگذرد در شرکت های مختلف فرق میکند.

برای مثال حداکثر سودی که در بیمه عمر پاسارگاد شما باید پرداخت کنید با توجه به مبلغ بیمه و سایر موارد،حداکثر 4 درصد میباشد که طی 36 ماه بایستی پرداخت کنید.

اما در بیمه عمر سامان،اگر مبلغ بیمه کمتر از 1 میلیون تومان باشد بایستی در مدت زمان 12 ماهه و طی دو قسط 6ماهه پرداخت کنید اما مبالغ بالاتر از 1میلیون را باید در طی 24 ماه و در 4 قسط 6ماهه،قسط خود را پرداخت کنید.

 

همانطور مشاهده کردید در کنار سایر مزایایی که بیمه عمر دارد شما این امکان ویژه را دارید که از روی بیمه عمر خودتان وام تهیه کنید آن هم با شرایط ویژه و استثنایی که از نظر ما از خیلی از بانک هایی که وام ارائه میدهند،بهتر و بصرفه تر است.تازه،شرایط گرفتن این وام ها هم راحت تر از روند بانکی است که این یک مزیت استثنایی محسوب میشود

اشتراک گذاری در :
دسامبر 2, 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط