سوالات متداول ( FAQ )

سعی کردیم سوالات متداول و ابهامات عمومی بیمه ای مشتریان بیمه 915 که در خصوص انواع بیمه های عمر، حوادث، آتش سوزی، خودرو، ثالث، بدنه، مسافرتی و مسئولیت را پاسخ دهیم.اگر سوال یا ابهامی برای شما پیش آمده میتوانید یا با مشاورین بیمه 915 تماس بگیرید. مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگو هستند.

پس از پرداخت نیاز از به شعبه مراجعه کنیم ؟
خیر ، پس از پرداخت و بررسی اطلاعات وارد شده شما بیمه نامه به درب منزل ارسال میشود
چ مدت زمان طول میکشد تا بیمه نامه ارسال شود ؟
بسته به روز و شرایط ارسال میتواند بین یک روز تا یک هفته متغییر باشد
هزینه ارسال بیمه چقدر است ؟
هزینه از مشتری بابت ارسال بیمه دریافت نمیشود ، تمام هزینه های ارسال با بیمه گذار است

سعی کردیم سوالات متداول و ابهامات بیمه ای مشتریان بیمه 915 که در خصوص انواع بیمه های عمر، حوادث، آتش سوزی، خودرو، ثالث، بدنه، مسافرتی و مسئولیت را پاسخ دهیم.اگر سوال یا ابهامی برای شما پیش آمده میتوانید یا با مشاورین بیمه 915 تماس بگیرید. مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگو هستند.

تفاوت بیمه آتش سوزی با بیمه اموال
چنانچه شیئی که بعنوان موجودی تحت پوشش بیمه بوده است و جبران خسارت وارد به آن در تعهد بیمه گر می باشد ، درون اجاق ، شومینه و یا … بیفتد و از بین برود ، خسارت وارد به آن قابل جبران نیست چرا که آتش از منبع حرارتی خود خارج نشده است ، بلکه جسم به درون جایگاه آتش افتاده است . آتش سوزی خطر بالقوه ای است که همواره انسان و فعالیتهای او را تهدید می کند ، با این تفاوت که در عصر امروز بیش از پیش بر شدت و ویرانگری آن افزوده شده است . با توجه به مطرح بودن آتش بعنوان عاملی ویران کننده و از بین برنده لزوم استفاده و توجه به شاخه ای از بیمه که طی آن بتوان اموال را در مقابل این خطر بالقوه بیمه نمود ، به شدت احساس می شود . تعریف بیمه آتش سوزی : قرارداد بیمه آتش سوزی ، توافقی است بین بیمه گذار از یکسو و بیمه گر از سوی دیگر که بر اساس آن بیمه گر متعهد می گردد در قبال دریافت حق بیمه ، خسارت وارد به مورد بیمه ( اموال بیمه شده ) را در صورت وقوع خطرات بیمه شده ، که منجر به وارد آمدن خسارت به مورد بیمه شود ، در حدود تعهدات خود ( سرمایه مورد بیمه ) و برای دوره زمانی معین جبران نماید . در این حالت خسارت وارده قابل پرداخت به بیمه گذار و یا ذینفع مندرج در بیمه نامه می باشد
حداقل مبلغ برای بیمه آتش سوزی
در رابطه با نرخ حق بیمه آتش سوزی نکته‌ای که ذکر آن ضروری است طبقه خطر می‌باشد. به این معنی که بسته به نوع ساختمان و مقدار درخطر بودن آن، ریسک خطر در 9 سطح، طبقه‌بندی می‌شود. برای مثال نرخ معمول حق بیمه آتش سوزی برای منازل مسکونی که در طبقه یک خطر قرار دارند 0.27 در هزار است (البته این نرخ در شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت است. همین نرخ برای طبقه 9 خطر 3.78 در هزار است. (مثل کارخانه چسب سازی، کبریت‌سازی و گاز پرکنی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *