روش محاسبه بیمه عمر

روش محاسبه بیمه عمر

دراین مقاله می خواهیم ایده مهمی را با شما درمیان بگذاریم و ابزاری مهم و کاربردی به شما معرفی کنیم. این ابزار می تواند زندگی اقتصادی شما و فرزندانتان را متحول کند و یک ساختار ویژه با حقوق و مزایای معین و تضمین شده است. این ابزار در عین سادگی سنگری محکم برای روز های سخت زندگی است که ثروتمندان بزرگ جهان از آن به عنوان سکوی ثروتمندی استفاده می کنند و بزرگ ترین بانک های جهان پایه های خود را روی آن بنا می‌کنند و کمک می کند بادهای مخالف به بادهای موافق تبدیل شود.در ادامه به شما خواهیم گفت محاسبه بیمه عمر به چه صورت است و چگونه می توانید یک محاسبه بیمه عمر دزست داشته باشید. البته مراکز بیمه عمر نحوه محاسبه بیمه عمر را به شما یاد می‌دهند.

بیمه

بیمه درواقع یک نوع سرمایه گذاری طولانی مدت است که در طی آن بیمه گر یا همان شرکت بیمه تعهد می کند در صورت بروز خسارتی، برای جبران خسارت مبلغی را به بیمه گذار یا فرد بیمه شده بدهد به طور کلی بیمه یک ابزار برای مقابله با اتفاق های پیش بینی نشده است. بیمه انواع مختلفی دارد که که در این مقاله به آن می پردازیم:

معرفی بیمه عمر

بیمه عمر سرمایه گذاری عمر روش سرمایه گذاری برمبنای صحیح و منطقی است. این ابزار بهترین وسیله برای رسیدن به استقلال مالی خانواده است و ابزاری مطمئن جهت تامین آینده خود و فرزندان شما می باشد که این پس انداز تبدیل به سرمایه شده و چرخ های اقتصادی کشور میچرخد و برای شما تولید ثروت می کند. همانطور که قبلا گفتیم سرمایه گذاری در بیمه عمر برنامه ای بدون هزینه و در عین حال هدفمند است و موفقیت در بیمه عمر به شکل تضمینی و هیچ گونه ریسکی در آن وجود ندارد. بیمه انواع مختلفی دارد که عبارتند از: بیمه اموال، بیمه عمر، بیمه مسئولیت
بیمه اموال: بیمه اموال در واقع جبران خسارت های وارد شده مانند: آتش سوزی، زمین لرزه، سیل، خانه، دارایی ها و محصولات کشاورزی است که جبران این خسارت را بیمه اموال جبران خواهد کرد.
بیمه مسئولیت: بطور کلی بیمه مسئولیت تامین جبران خسارت در مقابل اتفاق های پیش بینی نشده برای شخص ثالث است که بیمه گر با توجه به زیان خسارت، آن را جبران می کند.

 

محاسبه بیمه عمر

مبلغ حق بیمه عمر

مبلغ حق‌بیمه عمر در شرکت ببمه با توجه به نیاز و توان پرداخت، به انتخاب بیمه‌گذار است. برای تعین حق‌بیمۀ عمر هیچ سقفی وجود ندارد امّا تجربه نشان می‌دهد، بهتر است بیمه‌گذار ماهانه حداقل 100.000 تومان حق‌بیمۀ عمر برای خود در نظر بگیرد.بدیهی است با توجه به حق‌ بیمه پرداختی توسط بیمه‌گذار، سرمایۀ حیات و پوشش‌های بیمه‌ای برای او مشخص خواهد شد. توصیه می‌شود افراد حداقل 10 درصد درآمد خود را در بیمۀ عمر سرمایه‌گذاری کنند.

نحوه ی محاسبه سود بیمه عمر

نحوه ی محاسبه مزایای مالی بیمه عمر و پرداخت سود تضمینی و سود حاصل از آن
برای مزایای مالی بیمۀ عمر دو نوع سود داریم که شامل :
سود تضمینی
سود حاصل از مشارکت در منافع

بعد از پرداخت هر قسط حق‌بیمه توسط بیمه‌گذار، بخشی از این حق‌بیمه جهت خرید پوشش‌های بیمه‌ای کسر و مابقی به صندوق مالی بیمه‌نامه واریز می‌شود. شرکت بیمه، اندوخته صندوق را سرمایه‌گذاری کرده و سود حاصل از آن را به صورت روز شمار به صندوق بیمه‌گذاران واریز می‌کند. در حال حاضر سود تضمینی از سوی بیمه مرکزی برای دو سال اول ۱۶درصد برای دو سال دوم ۱۳ درصد و برای مابقی سال‌ها نیز ۱۰ درصد تعیین شده است.

سود تضمینی از سوی بیمه مرکزی، حداقل و بدترین حالت سود بیمه عمر محسوب شده اما بیمه‌گذار از بابت دریافت آن دارای اطمینان کامل است.همچنین شرکت‌های بیمه از سوی بیمۀ مرکزی موظفند 85 درصد سود مازاد درآمدهای خود را به عنوان سود مشارکت در منافع هر ساله به صندوق مالی مشتریان واریز نمایند. سود حاصل از مشارکت متغیر بوده و قابل پیش‌بینی نیست و مقدار آن در آخر هر سال مشخص می‌شود.شرکت‌ها موظف هستند هر سال مبلغ صندوق بیمه‌نامه را بروز رسانی کرده و در صورت درخواست بیمه‌گذار جدول استعلام جدیدی در اختیار ایشان قرار دهند.

هر ساله شرکت‌های بیمه مجموع سود مشارکت در منافع و سود تضمینی را تحت عنوان سود قطعی اعلام و به بیمه‌گذاران خود پرداخت می‌کنند.همچنین در بیمۀ عمر امکان قرار دادن مبلغی به عنوان سپرده وجود دارد که سود تضمینی این وجوه 16% است و باعث سودآوری بیشتر و افزایش پوشش‌های بیمه‌ای خواهد شد.

 

محاسبه بیمه عمر

محاسبه پوشش بیمه عمر در صورت فوت به هرعلتی

در صورتی که بیمه شده بر اثر مرگ طبیعی مثلاً در اثر سکته فوت کند، شرکت بیمه متعهّد است برابر ضریب انتخابی بیمه‌نامه، به بازماندگان سرمایه عمر پرداخت کند. مثلاً برای خانواده کسی که ضریب سرمایۀ بیمۀ عمر را در برگ پیشنهاد بیمۀ عمر 300 برابر مشخص کرده است، معادل 300 برابر حق‌بیمه پرداختی ماهانه، سرمایۀ عمر پرداخت می‌شود. به عنوان مثال فردی که ماهانه 100 هزار تومان حق‌بیمه به شرکت بیمه پرداخت می‌کند، در صورتی که بر اثر فوت طبیعی از دنیا برود طبق قرارداد سی میلیون تومان به خانواده‌اش پرداخت می‌شود.همچنین در زمان فوت بیمه‌شده علاوه بر سرمایۀ فوت طبیعی، سرمایه تشکیل یافته (سرمایۀ حیات) از محل حق‌بیمه نیز به استفاده کنندگان پرداخت خواهد شد.

مدت زمان قرارداد بیمه عمر

مدت بیمه در طرح بیمه عمر انتخابی است. حداقل مدت قابل انتخاب 5 سال و حداکثر 30 سال است؛ امّا مجموع سن بیمه شده و مدت بیمه‌نامه نباید از 70 سال بیشتر باشد.بنابراین، افراد زیر 40 سال می‌توانند بیمۀ عمر 30 ساله داشته باشند؛ اما مدّت بیمۀ عمر افراد بالای چهل سال کمتر از سی سال خواهد بود. مثلاً فردی با45 سال سن می‌تواند 25 سال بیمه شود و افراد بالای 65 سال سن نمی‌توانند از بیمه عمر برخوردار شوند. به هر حال بهتر است بیمه‌گذاران بالاترین مدت قرارداد را برای خود انتخاب کنند تا از مزایای بیشتری برخوردار شوند.

 

محاسبه بیمه عمر

تفاوت های بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی

1.در بیمه عمر انتخاب حق بیمه براساس توانایی مالی فرد و انتخاب سرمایه فوت با توجه به ضرایب آن کاملا اختیاری است. مبلغ حق بیمه و مدت قرارداد کاملا در اختیار بیمه گذار است. در صورتی که در بیمه اجتماعی 7 درصد از حقوق دریافتی فرد شاغل کسر می شود.
2. بیمه گذار می تواند هر شخص یا اشخاصی را با هر درصدی ذی نفع قرار دهد در صورتی که در بیمه اجتماعی در زمان حیات کلیه مزایا و تسهیلات فقط مختص پرداخت کننده حق بیمه و به هنگام فوت فقط وارث قانونی شامل خانواده می شود.
3. در بیمه عمر شاغل بودن ملاک نیست اما برای بیمه اجتماعی شاغل بودن مهم است.

سخن آخر
با بیمه 915 می توانید بدون هیچ گونه نگرانی و به صورت آنلاین اقدام به خرید آنلاین بیمه عمر مورد نظر خود کنید. در حال حاضر می توانید از مشاورین بیمه یار جهت استعلام هرگونه بیمه ای از جمله بیمه عمر، بیمه اموال، بیمه مسئولیت مشاوره گرفته و اطلاعات موردنظرتان را به دست آورید. با بیمه 915 بدون مراجعه به سازمان های بیمه و اتلاف وقت می توانید در خواست صدور بیمه داشته باشید.

اشتراک گذاری در :
ژوئن 19, 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ایوب صادقی گفت:

    سلام من میتونم پسر دوازده ساله خودم رو بیمه کنم ؟

  • مقالات مرتبط