بیمه بدنه

بیمه بدنه نوعی از انواع بیمه است. اکثر افراد تنها با بیمه ثالث آشنا هستند. بیمه بدنه با بیمه ی شخص ثالث بسیار متفاوت است. تفاوت این دو بیمه در پرداخت خسارت از طرف بیمه گر است.به عبارتی دیگر در زمان تصادف اگر ماشین شما خسارت دیده باشد به هیچ عنوان بیمه شخص ثالث آن را پرداخت نمی کند. اما اگر ماشین خود را بیمه بدنه کنید در صورت هر گونه صدمه دیدن بیمه بدنه خسارت وارد شده را پرداخت می کند.
بیمه بدنه
بیمه بدنه

بیمه بدنه یکی از بیمه هایی است که به بدنه وسایل نقلیه تعلق می گیرد. و فرد با پرداخت مبلغی، وسیله نقلیه خود را بیمه می کند. بیمه بدنه نوعی بیمه اختیاری است.که به دو دسته تقسیم می شود:

1-فرعی و غیر فرعی

2-خطرات اصلی

خطرات فرعی مانند:
سیل، زلزله و…
سرقت لوازم خودرو
خسارت خارج شده خارج از مرز ها
خسارت های وارد شده بر بدنه خودرو بر اثر سرعت و حمل مواد منفجره

لزوم خرید الحاقیه بیمه بدنه

در زمان بروز خسارت ، بیمه نامه مسئول پرداخت خسارت خواهد بود. برای مثال اگر در زمان بیمه کردن اتومبیل مبلغ آن 70 میلیون بوده اما ارزش فعلی آن بعد از مدتی افزایش یابد در زمان پرداخت خسارت به تناسب ارزش قبلی حساب می شود به همین علت است که دارندگان اتومبیل هایی که ارزش وسیله نقلیه آنها افزایش یافته بهتر است که به مرکز بیمه اعلام کنند و نسبت به صدور الحاقیه اقدام کنند.

چه تخفیف هایی شامل بیمه بدنه می شود؟

میزان حق بیمه نهایی و قابل پرداخت پس از کسر تخفیف های مشترک بین شرکت های بیمه تخفیف اصلی و تخفیف های فرعی از حق بیمه کل به دست می آید.

هر شرکت بیمه تخفیفات فرعی مخصوص به خود دارد:

تخفیف ارزش خودرو های گران قیمت
تخفیف های گروهی
تخفیف های مناسبتی

کدام شرکت ها بهترین بیمه بدنه را به مشتریان ارائه می دهد؟

اساسا برای مقایسه بیمه ها در شرکت های مختلف بیمه براساس قیمت، نحوه پرداخت، تخفیف های ارائه شده، رسیدگی به شکایت های مشتریان… صورت می پذیرد. شرکت های بیمه بیشتر در همین موارد با یکدیگر مقایسه دارند. به همین علت زمانی که قصد دارید وسیله ی خود را بیمه کنید بایستی همه ی معیارها را مدنظر قرار داده و تصمیم بگیرید.

رنگ ها و مواد شیمیایی و اسید پاشی از موارد نادر

حادثه هیچوقت خبر نمی کند اما ریختن رنگ یا مواد اسیدی هم شامل این حوادث است که می توانید از طریق بیمه 915 تحت پوشش بیمه قرار بگیرید. امروزه شرکت های مختلفی وجود دارد که این پوشش ها را عرضه می کند.

چه خسارت هایی شامل پوشش های بیمه بدنه نمی شود:

در صورتی که وسیله نقلیه آسیب ببیند و راننده گواهی نامه نداشته باشد
آسیب دیدگی هنگام انفجار هسته ای
اگر آسیب وارد شده از روی عمد باشد
اگر بار زیادی را با ماشین حمل کرده باشید

در آخر

پوشش بیمه بدنه از اهمیت بالایی برخوردار است و همانطور که گفته شد به دو گروه اصلی و اضافی تقسیم شده است.به همین علت نیاز است که با جزئیات بیمه بدنه آشنایت پیدا کنید. برای مشاوره بهتر می توانید با بیمه یار، بیمه 915 تماس بگیرید.مشاورین ما به شما جهت خرید آنلاین بیمه بدنه کمک می کنند.

اشتراک گذاری در :

سوالات متداول

پوشش های تکمیلی بیمه بدنه کدامند ؟
بلایای طبیعی،شکست شیشه به تنهایی و به عللی غیر از خطرات اصلی،غرامت عدم استفاده از وسیله نقلیه درمدت تعمیرات،خسارت هاي وارده در اثر پاشيده شدن رنگ ، اسيد و ساير مواد شيميايي روي بدنه موضوع بيمه،-خسارت ناشي از كشيدن ميخ و ساير اشياء مشابه روي بدنه موضوع بيمه،سرقت لوازم خودرو،افزایش قیمت خودرو،پوشش خارج از کشور
شرایط بیمه بدنه خودروهای قدیمی
خرید بیمه بدنه برای خودروهاییکه بیش از 20 سال از سال ساخت آنها میگذرد بدلیل فرسودگی بدنه امکان پذیر نیست ضمن اینکه از خودروهاییکه بیش از 10 سال از سال ساخت آنها میگذرد بابت هر سال مازاد بر 10 سال 5% حق بیمه اضافی دریافت میشود
هدف از بازديد اوليه در بيمه بدنه چيست ؟
تعيين هويت و اصالت خودرو ، تاييد سلامت خودرو ، ارزش گذاري خودرو
کدام خسارت ها را بیمه بدنه پرداخت نمی کند ؟
1- خسارت هاي ناشي از جنگ ، شورش ،اعتصاب و يا تهاجم 2- خسارت هاي مستقيم و غير مستقيم ناشي از انفجارهاي هسته اي 3- خسارت هايي که عمدا توسط بيمه گذار ،ذينفع و يا راننده موضوع بيمه به آن وارد شود 4- خسارت هاي وارد به موضوع بيمه حين تعقيب مقامات انتظامي مگر اينکه عمل گريز توسط متصرف غير قانوني (دزد) باشد 5- در صورتيکه راننده موضوع بيمه هنگام وقوع حادثه فاقد گواهينامه رانندگي باشد و يا گواهينامه رانندگي وي باطل شده باشد و يا مطابق مقررات راهنمايي و رانندگي گواهينامه وي متناسب با وسيله نقليه موضوع بيمه نباشد توضيح اينکه : اتمام اعتبار گواهينامه در حکم بطلان آن نيست 6- خسارت هاي ناشي از حوادثي که طبق گزارش مقامات ذيصلاح به علت مصرف مشروبات الکلي و يا استعمال مواد مخدر يا روان گردان توسط راننده موضوع بيمه بوجود آمده باشد 7- خسارت ناشي از بکسل کردن وسيله نقليه ديگر مگر اينکه موضوع بيمه مخصوص و مجاز به انجام اين کار باشد و نکات ايمني را رعايت کرده باشد 8-خسارت هاي وارده به دستگاههاي الکتريکي و الکترونيکي موضوع بيمه در صورتيکه ناشي از نقص و خرابي در کارکرد آنها باشد 9- خسارت هايي که ناشي از حمل بار بيش از حد مجاز توسط موضوع بيمه به آن وارد شده باشد
اعلام تشديد خطردر بيمه بدنه چيست ؟
يعني اگر تغيير در کاربري يا متغير ديگري ايجاد شود که ريسک موضوع بيمه را افزايش دهد مثلا خودرويي با کاربري شخصي بيمه شده و مالک آن تصميم ميگيرد از اين به بعد در آژانس يا اسنپ يا ... مسافرکشي کند اين مصداق تشديد خطر بوده و بايد راننده موضوع را به شرکت بيمه اطلاع دهد که بديهي است در صورت پذيرش موضوع از طرف شرکت بيمه حق بيمه اضافي دريافت خواهد شد و چنانچه بيمه گذار پس از تغيير کاربري و تشديد خطر موضوع را به اطلاع شرکت بيمه نرساند در صورت وقوع حادثه شرکت بيمه خسارت وارده را بر اساس قاعده نسبي حق بيمه محاسبه و درصدي از خسارت را علاوه بر فرانشيز به عهده بيمه گذار خواهد گذاشت
علی رحمانی
علی رحمانی

بهترین بیمه بدنه رو در سال ۱400 با مشاوره شما گرفتم

پوریا جعفری
پوریا جعفری

من فکر نمی کردم بتونم بیمه بدنه آنلاین خریداری کنم

حسن جوهری
حسن جوهری

ممنونم از مشاورین خوبتون که بهم کمک کردن بتونم مشاوره بگیرم و سعی می کنم به هرکس که نیاز به مشاوره بیمه بدنه داشت شمارو معرفی کنم.البته با سرچ کردن در مورد بیمه بدنه به شما رسیدم.

طاهره لطفی
طاهره لطفی

اگه ماشین گرون قیمت دراید حتما بیمه بدنه کنید راضی بودم از مشاورین بیمه 915 ،ولی چند بار که با مشاوریتون تماس گرفتم دیر پاسخگو بودن

جواد اکرمی
جواد اکرمی

توضیحات خوبی در سایت هست ولی میتونه کامل تر باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *