بیمه حوادث

بیمه حوادث نقش مهمی در زندگی افراد دارد که باعث جبران حوادث غیر متقربه و گوناگون می شود.بیمه حوادث انواع گوناگونی دارد و هرگونه حادثه ای که منجر به فوت،نقص عضو یا از کار افتادگی شود و برای فرد هزینه های پزشکی به همراه داشته باشد، بیمه حوادث مسئول پرداخت خسارت است. بیمه حوادث بسته به نیاز افراد باید انتخاب شود.
بیمه حوادث
بیمه حوادث

اصولا هر تصادفی باعث بروز دو نوع خسارت می شود؛ نخست خساراتی است که به اشخاص ثالث وارد می آید که لزوما و برحسب قانون، مقصر حادثه ملزم به جبران آن و دیگر خساراتی است که به وسیله نقلیه مقصر حادثه، راننده و سرنشینان آن وارد می آید. خسارات دسته اول را می توان از بیمه شخص ثالث پرداخت کرد و خسارت دسته دوم شامل خسارت جانی و مالی می شود.به طور کلی بیمه حوادث انواع گوناگونی دارد که می توانیم از آنها در جای خود استفاده کنیم.در این مطب به دو نوع بیمه حوادث از جمله بیمه حوادث اشخاص و حوادث رانندگی.

بیمه حوادث اشخاص

به طور کلی بیمه اشخاص ثالث تمامی حوادثی که منجر به فوت، نقص عضو، یا از کار افتادگی شود تا سقف پوشش معین آن را جبران می کند. موضوع بیمه حوادث اشخاص پرداخت خسارت معین در صورت فوت یا نقص عضو است که جبران هزینه های درمانی آن با بیمه حوادث اشخاص صورت می گیرد. بیمه های حوادث در تمام ساعت شبانه روز و در هرمکانی اعمال می شود و شامل خطرات شغلی، ورزشی، ماموریت و…هستند.

4 ریسک در بیمه حوادث

در بیمه حوادث 4 ریسک می تواند مخورد تامین قرار می گیرد که 2 ریسک آن فوت نقص عضو دو از کارافتادگی دائم ریسک اصلی بیمه حوادث و 2 ریسک دیگر جرح و از کارافتادگی دائم به طور مقطوع تعیین می شود ریسک های تبعی یا فرعی به شمار می روند. در بیمه حوادث سرمایه بیمه مربوط به فوت و نقص عضو یا از کارافتادگی دائم به طور مقطوع تعیین می شود و در صورت تحقق خطر یا وقوع حادثه مشمول بیمه، سرمایه مذکور قابل پرداخت است.

تعهد بیمه حوادث اشخاص

تعهد بیمه گر حوادث اشخاص برای جبران هزینه های پزشکی و جراحی بیمارستانی حداکثر تا میزان مندرج در بیمه نامه صادر شده است. بیمه حوادث به طور اصولی برای تامین 2 ریسک اصلی صادر می شود و تعهد جبران هزینه های پزشکی و غرامت بیکاری بر اثر حادثه، پیرو قبول 2 ریسک اصلی مذکور یا یکی از آنهاست.

انواع بیمه اشخاص

بیمه حوادث به صورت گروهی و انفرادی عرضه می شود در بیمه نامه حوادث انفرادی مشاغل به 5 طبقه تقسیم می شود و برای هرطبقه نرخ های معینی برای محاسبه حق بیمه در نظر گرفته شده است این نرخ ها برای هزینه های فوت و نقص عضو، از کارافتادگی و نیز هزینه های بستری و…متفاوت است. بیمه حوادث گروهی برای گروه های بیش از 10 نفر صادر می شود. در این بیمه نامه نیز طبقات شغلی وجود دارد با این تفاوت که کلیه مشاغل در قالب دو گروه طبقه بندی شده اند. بر اساس شمار بیمه شدگان نیز تخفیفاتی از 5 تا 25 درصد اعمال می شود.

کم خطر ترین و پرخطرترین مشاغل در بیمه حوادث

طبقه اول: این طبقه شامل اشخاصی است که دارای کار اداری، دفتری و همچنین افرادی که در محل کار خود خدمات ارائه می دهند.
طبقه دوم:افرادی که علاوه بر نیروی فکر از نیروی بدنی خود نیز کار می کنند لیکن کار آنها با ماشین آلات صنعتی نخواهد بود؛ مانند پزشکان، عکاسان و انبارداران…
طبقه سوم: افراد متخصص و نیمه متخصص که معمولا با ماشیت آلات و ادوات صنعتی کار می کنند؛ مانند کشاورزان، رانندگان وسائط نقلیه سبک و کارگران ساختمان
طبقه چهارم: افرادی که ماشین آلات و ادوات صنعتی پرخطر کار می کنند و یا نوع کار آنها پرخطر می باشد، از قبیل کارگران صنعتی پرخطر می باشد؛ از قبیل کارگران صنعتی غیر ماهر، پرس کار، دکل بند و ماموران آتش فشانی…
طبقه پنچم: افرادی که در فعالیت روزمره خود با بیشترین خطر رو برو هستند، از جمله خلبانان و کارگران زیر زمینی.

نکات مهم در بیمه حوادث

نکته مهم در بیمه نامه های حوادث آن است که سرمایه پزشکی نمی تواند از 10% سرمایه فوت و نقص عضو بیشتر باشد. سقف سنی در این نوع بیمه نامه ها 75 سال بوده و برای بیمه شدگان اخذ می گردد. در این نوع بیمه نامه معاینات پزشکی برای بیمه شدگان اخذ می گردد. در این نوع بیمه نامه معاینات پزشکی برای بیمه شدگان وجود ندارد. اما اعمال مدیدریت ریسک برعهده مدیران و روسای شعب می باشد. تمام اقشار جامعه بدون محدودیتی می توانند از انواع بیمه نامه های حوادث انفرادی استفاده نمایند.

خطرات فرد بیمه شده در بیمه نامه حوادث

 • فوت ناشی از حوادث مختلف مانند خفگی، غرق شدن، برق گرفتگی و..
 • مسمویت غذایی و یا مسمومیت شیمیایی
 • صدمه رساندن به بدن از طریق هر گونه مواد اسیدی
 • ابتلا شدن به هاری، کزاز، سیاه زخم
 • نقص عضو و از کار افتادگی چه جزئی یا کلی باشد
 • هزینه های پزشکی ناشی از حادثه
 • دفاع مشروع بیمه شد
 • اقدام برای نجات اشخاص و اموال از خطر حادثه

خسارت های خارج از تعهدات بیمه گر در بیمه حوادث اشخاص

خود کشی و یا اقدام به آن
صدمات بدنی که بیمه شده عمدا موجب آن شود
مستی و یا استعمال هرگونه مواد مخدر
استفاده از داروهای کاهنده هوشیاری
زمین لرزه و آتش فشان و فعل و انفعلات هسته ای
ورزش های رزمی و حرفه ای، شکار،سوارکاری، قایق رانی، هدایت موتور سیکلت، هدایت و یا سرنشینی هواپیما آموزشی، اکتشافات و پرواز های بدون موتور

تعیین سرمایه در بیمه حوادث

از آنجایی که نمی توان برای جان انسان قیمت فرض کرد.باید بیمه گذار با توجه به عوامل موثر برای سرمایه سقف تعیین کند.

انواع بیمه حوادث اشخاص

 • بیمه حوادث انفرادی
 • بیمه دانش آموزی
 • بیمه دانشجویان
 • بیمه مهد کودک
 • بیمه سازمان ها
 • بیمه گروهی کوتاه مدت
 • بیمه حوادث خانواده
 • بیمه حوادث نوروزی

تعیین حق بیمه در بیمه حوادث

مهم ترین عامل برای تعیین بیمه حوادث شغل افراد است.پس از آنکه فرم را پر کردید از طزف کارشناسان بیمه حوادث بررسی می شود و با هماهنگی بیمه مرکزی حق بیمه اعلام می شود.

فسخ بیمه حوادث

 • فسخ بیمه حوادث از طرف بیمه گر

در مواردی شرکت بیمه می تواند قرارداد بیمه  حوادث را فسخ کنند که این موارد شامل:

در صورتی که فرد حق بیمه را به موقع پرداخت نکند.

درصورت تشدید خطر مگر آنکه از قبل توافقی بین بیمه گذار و بیمه گر انجام شده باشد.

در صورتی که بیمه گذار موضوع بیمه را بیشتر از ارزش واقعی آن بیمه کند.

در صورتی که بیمه گذار سهوا یا عمدا اطلاعات نادرست بدهد یا از دادن اطلاعات خودداری کند.

 • فسخ بیمه حوادث از طرف بیمه گذار

در صورتی که خطر بیمه کاهش یابد و شرکت بیمه گر حاضر به تخفیف دادن نباشد.

درصورتی که فعالیت شرکت بیمه به هر دلیل متوقف شود.

فسخ خود به خود بیمه حوادث

تنها در صورتی شرکت بیمه گر می تواند قرارداد بیمه حوادث را فسخ کند که فرد بیمه شده فوت کرده باشد و بیمه گر باید به صورت روز شمار آن را پرداخت کند.

خرید آنلاین بیمه حوادث

بیمه حوادث انواع مختلفی دارد که شما می توانید به صورت آنلاین اقدام به خرید بیمه حوادث کنید این امر به شما کمک می کند که به راحتی قیمت ها و شرکت های بیمه حوادث را با یکدیگر مقایسه کنید. در همین راستا شما می توانید به راحتی اقدام به خرید بیمه آنلاین بیمه حوادث کنید و بدون اتلاف زمان با مشاورین شرکت های بیمه در ارتباط باشید.

نحوه خرید آنلاین بیمه حوادث در مشهد

افرادی که ساکن مشهد هستند به راحتی می توانند با سامانه بیمه 915 اقدام به خرید آنلاین بیمه حوادث کنید. در ابتدا وارد سامانه شوید تمامی اطلاعات خواسته شده را وارد کنید مشاورین بیمه 915 در خواست شما را بررسی کرده و نتیجه را به شما اعلام می کنند. خرید آنلاین بیمه حوادث در مشهد یکی از راه های جلوگیری از خرید بیمه های حوادثی است که شرکت های بیمه گر به بالاترین قیمت در اختیار مشتری می گذارند.

بیمه مقابله با حوادث چیست؟

بیمه حوادث با عوامل مختلفی در اتباط است که این عوامل در تعیین حق بیمه و سطح کیفیت بیمه نامه و پوشش های آن تاثیر مهمی دارند.که نوع هستند:

 • نوع شغل بیمه گذار
 • نوع زندگی بیمه گذار

نوع شغل بیمه گر

پذیرش در خواست بیمه نامه و مقدار حق بیمه با توجه به میزان خطر شغل بیمه شده طبقه بندی می شود.

نوع زندگی بیمه گر

نوع فعالیت ها و روش زندگی بیمه گر در شرایط بیمه حوادث موثر است. اگر زندگی ماجرا جویانه ای دارید یا به صورت حرفه ای به ورزش می پردازید تحت پوشش بیمه قرار نخواهید گرفت.برای اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین بیمه 915 تماس بگیرید.

خلاصه بیمه حوادث

هرگونه حادثه ای که منجر به فوت،نقص عضو یا از کار افتادگی شود و برای فرد هزینه های پزشکی به همراه داشته باشد، بیمه حوادث مسئول پرداخت هزینه های درمانی ناشی از وقوع این حادثه است. دو نوع پوشش اصلی در بیمه های حوادث داریم:1-خطر فوت 2- نقص عضو. اکثر بیمه های حوادث به صورت شبانه روزی هستند. و در هر مکان و زمانی شامل می شوند. این خطرات شامل:خطرات شغلی ،حرفه ای، ورزشی، ماموریت، مسافرت و…نیز هستند.

اشتراک گذاری در :

سوالات متداول

بیمه حوادث انفرادی چیست؟
بیمه حوادث انفرادی یکی از زیرشاخه های بیمه های اشخاص محسوب میشود . در این بیمه نامه شرکت بیمه متعهد میگردد در صورتی که بیمه شده به علت حادثه و بدون قصد و اراده مجروح شود و یا دچار نقص عضو گردد و یا فوت نماید مبلغ از پیش تعیین شده ای را پرداخت کند.
مزایای بیمه حوادث انفرادی چیست ؟
1- پوشش کلیه حوادث کاری و غیر کاری در تمام مدت شبانه روز 2- قیمت مناسب 3- خرید آسان و عدم نیاز به انجام معاینات پزشکی 4- امکان خرید انفرادی و گروهی
حداقل و حداکثر سن برای خرید بیمه حوادث انفرادی چند سال است
حداقل سن بیمه شده بیمه حوادث انفرادی 4 سال و حداکثر سن بیمه شده بیمه حوادث انفرادی 75 سال است
بیمه حوادث گروهی چیست ؟
بیمه حوادث گروهی در واقع همان بیمه حوادث انفرادی است که در قالب یک قرارداد برای کارکنان شرکت ها وسازمان هایی که حداقل 10 نفر نیرو دارند صادر شده است
مزایای بیمه حوادث انفرادی چیست ؟
1- پوشش کلیه حوادث کاری و غیر کاری در تمام مدت شبانه روز 2- قیمت مناسب 3- خرید آسان و عدم نیاز به انجام معاینات پزشکی 4- امکان خرید انفرادی و گروهی
نگار سعادت
نگار سعادت

از خرید آنلاین بیمه ام نسبتا راضی بودم

نازنین حشمتی
نازنین حشمتی

با خوندن مطالبتون فهمیدم که بیمه خسارت خیلی مهمه

پوریا فرخی
پوریا فرخی

من چندتا سوال درمورد بیمه حوادث داشتم زنگ زدم ولی کسی پاسخگو نبود

حامد کریمی
حامد کریمی

من امروز از بیمه حوادث استفاده کردم واقعا فوق العاده!

شاهین سرمست
شاهین سرمست

به همه توصیه می کنم از بیمه خسارت استفاده کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *