بیمه عمر

بیمه عمر یکی دیگر از انواع بیمه ها است. بیمه ای که به بیمه زندگی هم معروف است اما بیشتر افراد از آن به عنوان بیمه عمر یاد می کنند. بیمه عمر امروزه در جهان بسیار طرفدار دارد به شما پیشنهاد می کنیم حتما از بیمه عمر استفاده کنید.
بیمه عمر
بیمه عمر

بیمه عمر چیست

شاید برخی از ما در کودکی خاطرات گذشته مان را جایی یادداشت می کردیم اما هیچوقت بهمون یاد ندادند که آرزوهای آیندمان را جایی یادداشت کنیم متاسفانه همیشه بهمون گفتند باید به گذشته فکر کرد درصورتی که گذشته درگذشته و ما فقط آینده ارو داریم.این آینده بستگی به تصمیمات درست شما ساخته می شود؛ یک تصمیم آگاهانه باعث تضمین آینده شما و کشورتان خواهد شد ما نمی دانیم که شما در چه سطح مالی و اقتصادی قراردارید اما این را می دانیم که این مشکلات چگونه باید حل شوند و از چه ابزارهایی باید این کار را کرد.شما همیشه جوانی و شادابی امروز را برای کار کردن تا آخر عمرتان را ندارید.ولی ما می دانیم  بیمه عمر چیست و چگونه به شما کمک  خواهد کرد،. اما ممکن است شما آشنایتی با بیمه عمر نداشته باشید، ما می خواهیم در این مقاله به بیمه عمر چیست و کاربرد بیمه عمر چیست؟ بپردازیم و بعد از آن که فهمیدیم بیمه عمر چیست و چه کاربردی دارد به نحوه محاسبه بیمه عمر صحبت کنیم.

 

 

تاریخچه بیمه

از ابتدا انسان ها دنبال راه حلی بودند که در صورت وقوع اتفاقی پیش بینی نشده  کمترین خسارت را پرداخت کنند برای مثال چینی ها برای اینکه کمترین خسارت را هنگام غرق شدن کشتی های تجاری خودپرداخت کنند محموله های خود را بین چند کشتی جایگذاری می کردند به این خاطر که همه ی کشتی ها باهم در یک زمان غرق نخواهند شد آنها با این کار قصد داشتند که خسارت های به عمل آماده را به حداکثر برسانند یا از دزیده شدن کالاها جلوگیری کنند. براساس نوشته هایی که از بابلی ها پیدا شده است این قوم اولین کسانی بودند که از روش بیمه نامه خسارت های به وجودآمده را با گرفتن بهره جبران می کردند.

بیمه چیست

به طور کلی بیمه همان ساختارویژه با حقوق و مزایای معین و تضمین شده است که توسط بیمه گر یا همان شرکت بیمه درقبال خسارتی که بیمه گذار دچار آن شده است، طبق شروط قرارداد به فرد بیمه شده پرداخت می شود.به مبلغی که بیمه گر به بیمه گذار پرداخت می کند حق بیمه و آنچه که بیمه می شود را موضوع بیمه می گوییم همچنین ابزار بیمه به طور کل ابزاری ساده و مطمئن برای تضمین آینده شماست و می تواند زندگی شما و فرزندان تان را متحول کند. ما به طور کل 4 نوع بیمه داریم که عبارتند از: بیمه عمر، بیمه مسئولیت،بیمه اشخاص، بیمه اموال. اما در این مقاله قصد داریم بیشتر درمورد بیمه عمر با شما گفتگو کنیم.

بیمه مسئولیت جبران خسارت های ناشی از حوادث برای افراد است. زمانی که شما کارفرما یا صاحب کسب و کاری باشید مانند مدیر استخر به راحتی می توانید با بیمه نامه مسئولیت خسارت های وارد شده را به افراد پرداخت کنید و بیمه اموال جبران خسارت های اموال با ارزش شما است که یکی از مهم ترین انواع بیمه ها است. بیمه ی اموال شامل: بیمه آتش سوزی، بیمه مهندسی، بیمه باربری و…افراد برای جبران خسارت های وارد شده به خود می توانند از بیمه نامه اشخاص استفاده کنند، بیمه اشخاص خسارت هایی را شامل می شود که منجر به مرگ یا نقص عضو و از کار افتادگی باشد.

 

 بیمه عمر یا زندگی

چه کسی جز خودتان می تواند شما را از داشته هایی که حق خودتان است در زندگی محروم کند؟ اگر شما و خانوادتان در فقر بمانید، شما مقصر هستید به این دلیل که به فکر آینده نبودید! در این مقاله می خواهم شما را با ابزار قدرتمند جهانی آشنا کنم این بیمه چیزی نیست جز بیمه عمریا همان بیمه عمر زندگی که در جهان طرفداران زیادی دارد ولی آن طور که باید درایران به خوبی جا نیفتاده است. اما حتما از مردم، رسانه ها چیزی درمورد بیمه عمرخوانده یا شنیده اید ولی نسبت به آن بی توجه بوده اید.ابزار بیمه عمر از سوی بزرگترین کارشناسان اقتصادی جهان،راهکاری ساده نظام مند و سازمان یافته برای سرمایه گذاری هوشمندانه در دنیای پیشرفته امروز معرفی شده است.

بیمه سرمایه گذاری عمر، روش سرمایه گذاری  برمبنای صحیح و منطقی است. بیمه عمر بهترین وسیله برای رسیدن به استقلال مالی خانواده است و همچنین ابزاری مطمئن برای تامین آینده خود و فرزندان. بهترین ابزار برای آرامش و امنیت خاطر امروز و آسایش فردا بیمه عمر است.

 

بیمه عمر چیست

اهمیت بیمه عمر

همانطور که گفتیم به دلیل ناشناخته بودن و عدم اگاهی مردم از خدمات آن، در کشورما گمنام مانده است. بیمه عمر درکشورهای پیشرفته طرفداران بسیاری دارد و سهم بیمه در کشور ایران نزدیک 5 درصد است، یکی دیگر از علل عدم استقبال مردم ایران از بیمه عمر و سرمایه گذاری، عدم دور اندیشی و تدبیر درفرهنگ ملت ماست.مردم ما نمی خواهند واقعیت های غیرقابل پیش بینی زندگی را پذیرند. مردم ما فکر می کنند که از کار آفتادگی،فوت، بیماری، تصادف همیشه برای همسایه است و هیچگاه به سراغ آن ها نمی آید. بنابراین برنامه و هدف خاصی در زندگی ندارند که به اهمیت بیمه عمر فکر کنند.

انواع بیمه عمر

به طور کلی بیمه عمر به سه دسته تقسیم می شود که عبارتنداز:

 1. بیمه عمر مدت دار
 2. بیمه تمام عمر
 3. بیمه مختلط

بیمه عمر مدت دار:

بیمه عمر مدت دارهمانطور که از اسمش معلوم است یعنی این بیمه نامه مدت دار بوده و معمولا 365 روزه می باشد. بیمه عمر مدت دار، بیمه گذار حق بیمه تعیین شده را برای مدت معینی پرداخت می کند و درصورتی که در مدت بیمه زنده بماند یا فوت کن به وارثان بیمه نامه مبلغ مشخصی می پردازد.

بیمه نامه تمام عمر

تنها بیمه نامه ای که مدت آن نامحدود است بیمه نامه تمام عمر است که در صورت فوت فرد بیمه شده حق بیمه به ذی نفعان پرداخت می شود. حق پرداختی برای استفاده از بیمه تمام عمر به طور متوسط 60 درصد از بیمه مدت دار بیشتر است.

بیمه نامه مختلط

یکی از کامل ترین انواع بیمه ها، بیمه نامه مختلط است. بیمه مختلط صورت کاملی تری از بیمه های عمر دارد که طی آن اگر بیمه شده در طی قرارداد بیمه فوت کند سرمایه متوفی همراه با اصل سود حاصل از ذخایر بیمه نامه به ذی نفع پرداخت می شود،اما اگر درطول مدت قرارداد فوت اتفاق نیفتد، اصل و سود آن به فرد بیمه شده پرداخت می شود.

بیمه عمر چیست

نحوه خرید و استعلام آنلاین بیمه عمر

در گذشته برای استعلام و خرید بیمه عمر باید به یکی از مراکز بیمه مراجعه می کردیم اما امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی به راحتی می توانیم به صورت غیر حضوری از طریق سامانه بیمه 915 در مشهد اقدام به خرید بیمه عمر کنید.این فرایند به شمخا کمک می کند در وقت خود صرفه جویی کنید و به راحتی شرکت های بیمه را به صورت آنلاین با یکدیگر مقایسه کنید.

خرید آنلاین بیمه عمر در مشهد

شما به راحتی می توانید برای خرید بیمه عمر به صورت آنلاین در مشهد به سامانه بیمه 915 مراجعه کنید. در ابتدا اطلاعات مورد نظر برای خرید بیمه عمر در سامانه بیمه عمر وارد می کنید و سپس شرکت های مختلفی که بیمه عمر را ارئه می دهند فهرست می شوند و شما می توانید انواع بیمه های عمر با یکدیگر مقایسه کنید  و بیمه مورد نظر خود را خریداری کنید.

فواید بیمه عمر

1.شما می توانید درصدی از درآمد ماهانه یا سالانه خود را اختصاص به تشکیل و سرمایه گذاری بدهید که در این روش ساده، شمت نه تنها پول و سرمایه خود را از دست نمی دهید بلکه روز به روز آن را بیشتر و بزرگتر می کنید.

2.شاید داشتن یک سرمایه کلان و بزرگ، درزندگی بسیاری از افراد یک آرزو باشد.شما می توانید با سرمایه گذاری دربیمه عمر این کار را به آسانی و با اطمینان انجام دهید.

تفاوت بیمه عمر با دیگر بیمه ها

بیشتر انواع بیمه ها، هزینه زندگی محسوب می شوند اما بیمه عمر و سرمایه گذاری به دلیل سودده بودن آن، هزینه زندگی نیست بلکه یک سرمایه گذاری خوب برای تمامی عمر ماست. به طورمثال: حق بیمه راننده ای که بیمه شخص ثالث دارد و در طول سال تصادفی نکرده باشد پس داده نمی شود اما به دارنده بیمه عمر و سرمایه گذاری درطول مدت قرارداد، درصورت بروز حادثه مطابق بیمه نامه خسارت پرداخت می شود و علاوه بر آن درپایان قرارداد حق بیمه پرداختی به علاوه سود آن به بیمه گذار پرداخت می شود.

آفت های برخی از شرکت های بیمه عمر چیست

اگر حدس می زنید که برخی از بازاریابان بیمه تنها به فکر پر کردن جیب خود هستند کاملا درست فکر می کنید. صنعت بیمه در کشور ما از این آفت ها به دور نیست همچنین همه ی ما از این گونه شرکت های بیمه متنفر هستیم اما نمایندگانی که نیت آنها تنها خدمت به مردم است نیز در این صنعت کم نیست! نمایندگان بیمه عمر و تشکیل سرمایه باید براساس نیازهای مشتری و نیازهای فنی که از محصول خود دارند بیمه نامه را برای بیمه گزار تنظیم کند. برخی از شرط های بیمه توجهی به بیمه گزاران ندارند و پوشش هایی به آن ها می دهند که متناسب با درآمد، سن، حرفه مشتریان نیست.

برخی از نمایندگان بیمه اطلاعات کافی درمورد خدمات ندارند به همین دلیل اطلاعات درستی را در اختیار بیمه گزاران قرار نمی دهند تامشتری بهترین تصمیم بگیرد.

استثنات خسارت در بیمه عمر

2 سال قبل از شروع بیمه نامه فرد اقدام به خودکشی کند

فرد صدمات عمدی به بدن وارد کند

اعمال مجرمانه

آسیب رساندن به خود توسط مشروب، مواد مخدر

فوت براساس حادثه عمدی

خسارت بلاهای طبیعی

دیسک یا فتق بیمه شده

بیمه عمر چیست

فرق بیمه عمر با بیمه اجتماعی

بیمه اجتماعی یک نوع بیمه درمانی است که درصورتی که فرد بیمه شده در حیات باشد هرگونه هزینه درمان براساس شرایط موجود در قرارداد به بیمار پرداخت می شود و درصورت فوت فرد بیمه شده تنها مبلغ ناچیزی به وارثان تعلق می گیرد. اما در بیمه عمر فرد درصورت فوت شدن طبق قرارداد تمامی سرمایه فرد فوت شده به علاوه تمام سودهای به دست آمده به بازماندگان پرداخت می شود، تنها مزیتی که بیمه اجتماعی دارد مستمری است که بعد از فوت فرد بیمه شده به صورت نامحدود به بازماندگان درجه یک پرداخت می شود. لازم به ذکر است که پسران زیر 18 سال می توانند از این مستری بهره من شوند.

 

افراد در بازه‌ های مختلفی از زندگی، به دنبال ایجاد شرایط مالی مطمئن هستند. یکی از راه‌های تامین و حفظ آتیه مالی خانواده و فرد، بیمه عمر است. بیمه عمر که امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد، در انواع مختلف و با پوشش‌های متنوع ارائه می‌شود تا در شرایط مختلف اعم از وقوع حوادث سرپرست خانواده، بازنشستگی، بیماری و … پشتوانه مالی مناسبی برای تمام اعضای خانواده فراهم کند.

بیمه عمر انواع مختلفی دارد اما این را به یاد داشته باشید که بیمه زندگی همان بیمه عمر است که افراد بیشتر از کلمه بیمه عمر استفاده می کنند. از طریق بیمه عمر می توان در صورت فوت بیمه گر، بیمه نامه را در اختیار ذینفعان قرار دهد یا در صورت حیات از سرمایه بیمه ای خود استفاده کند. اما از لحاظ فنی، بیمه عمر عقدی است که میان یک شرکت بیمه و بیمه گر منعقد شود.

بیمه عمر به صورت طولانی مدت و در اقساط بلند طراحی می شوند. اصولا بیمه عمر دو نوع ریسک کلی را در زندگی افراد پوشش می دهد که شامل موارد زیر است:

 • فوت ناگهانی و غیره منتظره
 • طول عمر بیش از حد انتظار

انواع بیمه های عمر:

 • بیمه عمر زمانی
 • بیمه تمام عمر
 • بیمه تامین آینده فرزندان
 • بیمه عمر و پس انداز

بیمه عمر زمانی

بیشترین کاربرد بیمه زمانی در سازمان های بزرگ است. سازمان ها به این علت افرادی که برایشان کار می کنند را تحت پوشش بیمه عمر زمانی، قرار می دهند که اگر دچار مرگ زودرس شوند برای سازمان هزینه ای در بر نداشته باشد. این بیمه نامه ها به صورت یکسال و تا چندین سال صادر می شود اما برای مدت زمانی معین منعقد می شود.

بیمه تمام عمر

این نوع بیمه در کشور ما ارائه نمی شود. دراین نوع بیمه بیمه گر متعهد می شود اگر زمانی بیمه گذار به هر علتی فوت نمود سرمایه مندرج در بیمه را به وارثان بپردازد و به تعهدات خود عمل کند.

آینده کودکان

در این نوع بیمه که در کشور ایران به آن آتیه گفته می شود. این بیمه مخصوص افرادی است که خود دارای بیماری هستند و نگران کودکان صغیر هستند و نگران فرزندان کوچک خود هستند که بعد از مرگشان بدون سرمایه سپری کنند. در اینجا بیمه گر متعهد می شود که بعد از مرگ بیمه گر به کودکان صغیر تا سن 18 سالگی مستمری پرداخت کنند.

بیمه عمر و پس انداز

این نوع بیمه جامع ترین بیمه در کشور است. به این علت که اگر بیمه گر به هر علتی فوت کند تمامی سرمایه ای که از محل مشارکت در منافع ایجاد شده است به وارثان می رسد. در واقع در این نوع بیمه عمر چه بیمه شده در طول مدت بیمه فوت نماید یا تا پایان مدت بیمه در قید حیات باشد بیمه گذار متعهد به بازگشت سرمایه به بیمه گر است.

سخن آخر

تا اینجا متوجه شدیم که بیمه عمر چیست و چه کاربردی دارد.بیمه عمر یک نوع سرمایه گذاری است که باعث آرامش خاطر و درآمد تضمینی، پس از گذراندن یک دوره معین برای انسان می شود. درست است که دنیای سرمایه گذاری خیلی بزرگ است اما بهتر است که نردبان خود را به دیواری تکیه بدهید که اساس و پایه آن امنیت مالی است.

سعی کنید که اولین قدم خود را با سرمایه گذاری عمر شروع کنید. ما نباید اجازه دهیم ترس هایمان ما از شروع سرمایه گذاری امن باز دارد. با خواندن این مقاله متوجه شدیم بیمه عمر چیست و چه کاربردی دارد.شما می توانید در خصوص خرید آنلاین بیمه عمر در مشهد با مشاورین بیمه 915 در مشهد تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما در بیمه 915 به سوالات وابهامات شما دراین مورد پاسخ دهند.

اشتراک گذاری در :

سوالات متداول

1- آیا برای خرید بیمه عمر محدودیت سنی وجود دارد؟
افراد از بدو تولد تا سن 106 سالگی میتوانند این بیمه نامه را خریداری کنند اما برای گروههای سنی زیر هفت سال و بالای هفتاد سال محدودیت هایی از نظر سرمایه فوت در نظر گرفته شده است ضمن اینکه افراد بالای پنجاه سال میبایست از فیلتر معاینات و آزمایشهای پزشکی رایگان عبور کنند
شرایط پرداخت حق بیمه عمر چند حالت دارد؟
حق بیمه یکجا ،حق بیمه سالیانه (میتوان حق بیمه سالیانه را بصورت ماهیانه ، سه ماهه و شش ماهه تقسیط کرد )
بیماری های خاص دربیمه عمر کدامند؟
سکته قلبی ، سکته مغزی ،جراحی عروق کرونر قلب ،پیوند اعضای اصلی بدن (دریافت عضو از طریق پیوند یکی از اندام های قلب ، ریه ، کبد ، کلیه و مغز استخوان) تا سقف بیست میلیون تومان با دوره انتظار سه ماهه ، سرطان تا سقف سی میلیون تومان با دوره انتظار شش ماهه لازم به ذکر است پوشش بیماری های خاص تا سن 60 سالگی ارایه میشود و همچنین سرمایه بیماری های خاص یک بار در طول مدت بیمه قابل پرداخت است .
حداقل حق بیمه قابل پرداخت در بیمه عمر چقدر است ؟
ماهیانه حداقل پنجاه هزار تومان سه ماهه حداقل صدو بیست هزار تومان شش ماهه حداقل دویستا هزار تومان سالیانه حداقل سیصد هزار تومان یکجا حداقل یک میلیون تومان
سود مشارکت در منافع در بیمه نامه مان به چه معناست؟
شرکت های بیمه مکلف هستند حق بیمه بیمه نامه های عمر را در حساب های جداگانه و مشخصی نگهداری و با سرمایه گذاری آنها 85% سود حاصل شده مازاد بر سود تضمینی را به نسبت ذخیره ریاضی بین بیمه شدگان تقسیم کنند که به این سود مازاد بر سود تضمینی سود مشارکت در منافع می گویند . در سال 1393 سود مشارکت 24/9 % و در سال 1394 سود مشارکت 24% و در سال 1395 سود مشارکت 21% بوده است
پوریا صباغی
پوریا صباغی

وقتی برای اولین بار از بیمی یار استفاده کردم برام باور نکردنی بود که مگه میشه آنلاین هم بیمه شد ، تا اینکه بیمه نامه اومد درب منزل . تجربه خیلی خوبی بود

شادی آسال
شادی آسال

من اول شک داشتم برای همین با تیم پشتیبانی ارتباط بر قرار کردم خیلی با حوصله راهنماییم کردن ، ممنون وقتی برای اولین بار از بیمی یار استفاده کردم برام باور نکردنی بود که مگه میشه آنلاین هم بیمه شد

شاهین کردی
شاهین کردی

وقتی با مشاورین تماس کردم دیگه مطمئن شدم باید خودم بیمه عمر کنم

امیر حسین عبادی
امیر حسین عبادی

امروز خودم و خانمم بیمه عمر کردم خیالم راحت شد

فرزاد دامن افشان
فرزاد دامن افشان

بنظرم همه ی آدم ها باید خودشون بیمه عمر کنن ممنونم از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • رضا علی زاده گفت:

  ممنون مقاله بسیار مفیدی