بیمه مسئولیت

هر فردی بسته به فعالیت هایی که دارد ممکن به دیگران ضرر جانی و مالی وارد کند.گاهی پیش می آید که ضرر مالی یا جانی بسیار سنگین است یا به طور کل قابل جبران نیست، بهترین کار برای جبران این خسارت ها استفاده از بیمه مسئولیتی است.به طور کلی بیمه مسئولیت وظیفه پرداخت خسارت های وارد شده برای شخص ثالث است.
بیمه مسئولیت
بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت چیست

ممکن همه ی افراد مسیر خانه به محل کار یا بالعکس را چشم بسته طی کنند. اما تا به حال به این فکر کرده اید که در مسیری که آن را از حفظ هستید ممکن است اتفاق ناگواری را برای تان رقم بزند؟ ما در این مقاله توضیح خواهیم داد که چگونه درگیر این گرداب نشوید همچنین در این مقاله به شما خواهیم گفت بیمه مسئولیت چیست چه کاربردهایی دارد و درانتها به انواع مختلف بیمه مسئولیت می پردازیم اما در ابتدا باید بدانیم بیمه مسئولیت چیست و این بیمه چه کاربردی دارد .

این موضوع برای موسسه های اقتصادی و افراد بدون داشتن بیمه نامه مسئولیت به مراتب بیشتر است چون موسسه یا فردی بدون آنکه بداند بیمه نامه مسئولیت چیست نمی تواند امید کافی به ماندگاری داشته باشد و به زودی درگرداب مشکلات گرفتار می شود.

بیمه مسئولیت چیست

تاریخچه بیمه

همه ملت ها از گذشته تا امروز سعی داشته اند از اموال شخصی خود به هر طریقی محافظت کنند حتی راضی هستند برای جبران خسارت ها و نگهداری از اموال خود درقابل آن هزینه ای پرداخت کنند. فرقی هم نمی کند خسارت جانی یا مالی باشد، برای مثال بابلی ها از گذشته برای کشتی های خود بیمه نامه دریایی داشته اند و بعد از آن این بیمه دریایی به انگلستان هم رسید. همچنین چینی ها که از گذشته ترفندی همچون تقسیم اموال خود در کشتی های مختلف استفاده می کردند تا درصورت غارت یا غرق شدن قایق کمترین خسارت را جبران کنند همه این کارها به نوعی بیمه اموال است.

از بیمه چه می دانید

بیمه در واقع عقد قراردادی بین بیمه گزار و بیمه گر است که به موجب آن یک طرف تعهد می کند درصورت پرداخت وجه، هنگام وقوع حادثه ای، خسارت های وارده را جبران کند. نکته قابل ذکر این است که متعهد را بیمه گر و طرف تعهد را بیمه گزار می نامند همچنین به وجهی که پرداخت می شود حق بیمه و آنچه که بیمه می شود موضوع بیمه گفته می شود. انواع بیمه ها عبارتند از: بیمه مسئولیت، بیمه اموال، بیمه عمر، بیمه اشخاص. در این مقاله قصد داریم بیشتر درمورد بیمه مسئولیت صحبت کنیم، امیدواریم برای شما خوانندگان عزیز مفید واقع شود.
در بیمه های اموال موضوع تعهدگر جبران خسارت وارده مانند آتش سوزی، زمین لرزه، سیل، تروریسم) به دارایی های مورد بیمه مانند اموال، خانه، دارایی ها، حیوانات و یا محصولات کشاورزی می باشد.
بیمه عمر یک سرمایه گذاری پرسود است و جزوه هزینه های زندگی نیست، به دارنده بیمه عمر و سرمایه گذاری در طول مدت قرارداد در صورت بروز حادثه مطابق بیمه نامه خسارت پرداخت می شود و علاوه برآن در پایان قرارداد حق بیمه پرداختی و سود آن به فرد پرداخت می شود.
بیمه اشخاص، بیمه ای است که موضوع آن تامین بیمه گذار درمقابل نگرانی های مربوط به معشیت او در دوران کهولت و یا معیشت خانواده او پس از فوت و نیز تامین هزینه درمان خانواده و خود اوست.

بیمه مسئولیت چیست1

 تعریف بیمه مسئولیت

یکی دیگر از انواع بیمه های عمومی ، بیمه ی مسئولیت است و به طور کلی دراین بیمه نامه یعنی فرد مسئول جبران خسارت های سنگین مالی و جانی به عمل آمده است که ما می توانیم با خرید بیمه نامه مسئولیت جبران اینگونه خسارت ها را به شرکت بیمه منتقل کنیم.

هرچند که بیمه مسئولیت درکشور ما به حد کافی شناخته شده نیست و اکثریت مردم بیمه نامه را محدود به بیمه های اجتماعی، شخص ثالث یا بدنه می شناسند ولیکن با افزایش آگاهی مردم با کمک رسانه ها و مدیران بیشتر مردم بیمه مسئولیت را در سبد هزینه های بیمه ای خود قرارداده اند.

اهمیت خرید بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت مدنی نسبت به بیمه های دیگر مانند بیمه آتش سوزی، بیمه باربری مهم تر است. در گذشته اگر کسی جرمی انجام می داد مجازات می شد، اما اگر اسب یا شتر فردی رم می کرد و به فردی دیگر آسیب می زد کسی پاسخگو نبود به همین علت به لطف پیشرفت تکنولوژی آسیب هایی که از ابزارآلات به افراد وارد می شد بیشتر می شد تا جایی که تصویب بیمه مسئولیت مدنی برای اینگونه اتفاقات لازم به نظر می رسید.

چرا به بیمه مسئولیت نیاز داریم

این بیمه نامه شامل طیف بزرگی از فعالیت های حرفه ای افراد است. فکر کنید شما مدیر مدرسه، مدیر باشگاه، هیات مدیره یک ساختمان هستید می دانستید که شما در مقابل کارآموزان یا دانشجویان خود مسئول هستید؟ و هرگونه خسارت جانی و مالی که به آنها وارد شود شما باید جوابگو باشید؟از این رو لزوم داشتن پوشش های این بیمه نامه هر روز بیشتر می شود.

این بیمه نامه از جمله بیمه هایی است که به طور مستقیم در روابط اجتماعی افراد جامعه، شناخت افراد از حقوق و مسئولیت های یکدیگر و تامین امنیت حرفه ای مشاغل و فعالیت ها تاثیر می گذارد.

انواع بیمه های مسئولیت مدنی

بیمه مسئولیت عمومی

خسارت های جانی و مالی که به اشخاص ثالث در فعالیت های روزمره به افراد وارد می شود و به موجب آن عامل زیان مسئول شناخته می شود را مسئولیت عمومی می گویند.انواع بیمه های مسئولیت عمومی به شرح زیر است:

بیمه عملیات ساختمانی

بیمه تمام خطر پیمانکاران

بیمه مسئولیت آتش سوزی

بیمه مسئولیت جامع شهری

بیمه مسئولیت تابلوهای تبلیغاتی

بیمه مسئولیت مجموعه های ورزشی

بیمه مسئولیت شکارچیان و محیط بانان

بیمه مسئولیت رایانه

بیمه مسئولیت حیوانات خانگی

بیمه مسئولیت مدیران مراکزآموزشی

بیمه مسئولیت مستاجر در مقابل موجر

بیمه مسئولیت مدیران آژانس ها و تورهای مسافرتی

بیمه مسئولیت مدنی تست جاده ای

بیمه مسئولیت حرفه ای

کلیه کارفرمایان برای جبران خسارت های وارد شده به کارکنان و کارگران که ناشی از حوادث حین کار می باشد، مسئول هستند. این بیمه مسئولیت مدنی بیمه گزار را درمقابل کارکنان، تحت پوشش بیمه قرار می دهد.انواع بیمه های مسئولیت حرفه ای به شرح زیر است:

بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان

بیمه مسئولیت حرفه ای پیراپزشکی

بیمه نامه مسئولیت حرفه ای مسئولین فنی مراکز درمانی (بیمارستانها، درمانگاه ها،کیلینیک ها…)

بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین

بیمه مسئولیت حرفه ای دلالان رسمی

بیمه مسئولیت حرفه ای نمایندگان بیمه

بیمه مسئولیت حرفه ای پارکینگ ها و نمایشگاه های عمومی و خصوصی

بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران و ناجیان استخرها

بیمه مسئولیت دربرابر استفاده کنندگان از آسانسور

بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران شهربازی

بیمه مسئولیت مدیران واحدهای اقامتی

بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران مهد کودک ها

بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران سینما

بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران تالارها

بیمه مسئولیت حرفه ای نگهبانان مسلح بانک ها

بیمه مسئولیت حرفه ای تعمیرکاران

بیمه مسئولیت حرفه ای وکلای دادگستری

بیمه مسئولیت حرفه ای مراقبین در منزل

 

بیمه مسئولیت مدنی تولید کنندگان و فروشندگان محصول

براساس این بیمه نامه تولیدکنندگان و فروشندگان محصول در دو بخش تضمین کیفیت محصول و خطرات تبعی ناشی از محصول در برابر مصرف کنندگان و اشخاص ثالث تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد.

بیمه مسئولیت چیست

قوانین مسئولیت مدنی افراد به دو دسته تقسیم می شود:
مسئولیت مدنی: که ناشی از فعالیت مدنی است و آثار فعالیت های حرفه ای افراد می باشد و قابل بیمه شدن است.
مسئولیت کیفری: که فرد مستقیما در آن دخیل است و از عمد صورت می گیرد که قابل بیمه شدن نمی باشد.

خرید آنلاین بیمه مسئولیت

بیمه مسئولیت انواع مختلفی دارد اما شما به می توانید به راحتی انواع بیمه های مسئولیت را به صورت آنلاین مقایسه کنید و درآخر برای خرید بیمه مسئولیت اقدام کنید همین امر باعث می شود که از اتلاف وقت جلوگیری کنید و بهترین شرکت بیمه در خصوص خرید بیمه مسئولیت پیدا کتید و به صورت آنلاین آن را خریداری کنید. شما می توانید برای خرید بیمه مسئولیت به سایت بیمه 915 در مشهد مراجعه کنید.

نحوه خرید آنلاین بیمه مسئولیت در مشهد

اگر ساکن مشهد هستید و دنبال سامانه ای برای استعلام قیمت های بیمه مسئولیت هستید بهتر است برای یک بارهم شده نحوه خرید آنلاین بیمه مسئولیت در مشهد را با سامانه بیمه 915 تجربه کنید. در ابتدا تمامی اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و سپس کارشناسان شما را برای خرید بیمه نامه مسئولیت راهنمایی خواهند کرد.

بیمه مسئولیت چه تفاوتی با بیمه حوادث دارد

ایمن بودن محیط کارو در نظر گرفتن مسئولیت جانی کارکنان از مهم ترین نیازهای هر کارفرمایی است. بیشتر مواقع بیمه ی حوادث با بیمه ی مسئولیت اشتباه گرفته می شود در صورتی که این دو کاملا باهم متفاوت هستند.

در بیمه مسئولیت، کارفرما در قبال خسارت های بدنی وارده به شخص ثالث مسئول است اما بیمه حوادث، حوادثی که در اثر فعالیت های شغلی یا غیر شغلی به فرد وارد شده است را جبران می کند. بیمه حوادث بیمه نامه ای نسبتا ارزان است که پوشش های بیمه ای خوبی را در مقابل حق بیمه کم به بیمه گزاران خود ارائه می دهد.

تفاوت بسیار مهمی که بین بیمه حوادث و  این بیمه نامه وجود دارد، مربوط به پرداخت دیه است که در بیمه نامه مسئولیت درماه های حرام به صورت محاسبه و پرداخت می شود اما در بیمه حوادث براساس سرمایه بیمه گزار دارای سقف معینی می باشد. بیمه مسئولیت تنها حوادثی که در آن مکان اتفاق افتاده را پوشش می دهد اما بیمه حوادث به صورت 24 ساعت شبانه روز، این حوادث را پوشش می دهد.

تفاوت بیمه مسئولیت بی نام و با نام چیست

زمانی از بیمه نامه مسئولیت بی نام استفاده می کنیم که کارگران و کارمندان ما به صورت متغییر باشند بدین معنا که ممکن است به صورت روزمزد با همکاری کنند و فردا دیگر تمایلی ندارند با ما همکاری کنند. اگر کارفرما بخواهد هر روز لیست نام های افراد خود را به بیمه گر اعلام کند و الحاقیه صادر شود بسیار زمان بر خواهد بود اما وقتی بی نام باشد نیازی به انجام این کارها نیست.

البته هرگونه حادثه ای را بیمه گر قبول نمی کند و باید قابل اثبات باشد چون برخی از کارفرمایان فکر می کنند که می توانند هرگونه حادثه ای را درمحل کارگاه و ناشی از قصور و اشتباه کارفرما باشد در این بیمه نامه بگنجاند و از بیمه گر خسارت دریافت کند.

سخن پایانی
همانطور که متوجه شدید نقش ها و مسئولیت های ما بسیار گسترده است و می توان بیمه مسئولیت را به شاخه های بیشتری تقسیم کرد. به طور کلی این بیمه نامه برای جبران خسارت های وارد شده اشخاص ثالث است که بیمه گذار با توجه به جبران خسارات از طرف شرکت بیمه در زمان فعالیت خود آرامش بیشتری خواهد داشت.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از مشاورین بیمه یار استفاده کنید همکاران ما شمارا برای انتخاب بهترین بیمه مسئولیت کمک می کنند و شما به راحتی می توانید بصورت آنلاین بیمه نامه مسئولیت خود را خریداری کنید.

 

اشتراک گذاری در :

سوالات متداول

در بیمه مسئولیت کارفرما چه خطراتی تحت پوشش است؟
در بیمه مسئولیت کارفرما تمامی صدمات جسمی به پرسنل مشتمل بر هزینه پزشکی و دیه که در نتیجه فعالیت حرفه ای کارگران و یا کارمندان بوجود می آید بشرط این که مسئولیت کارفرما در مراجع ذیصلاح احراز گردد تحت پوشش است.
مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه مسئولیت کارفرما چیست؟
مدارک بالینی مصدوم (اصل و یا کپی برابر اصل) مدارک کارفرما (روزنامه رسمی + مدارک شناسایی مدیر عامل و نماینده ) مدارک شناسایی مصدوم لیست تامین اجتماعی ماه پیش از خسارت ،ماه خسارت و ماه پس از خسارت رای دادگاه در صورت عدم خرید پوشش پرداخت خسارت بدون رای دادگاه و یا خسارت فوتی
مراکز پرداخت خسارت بیمه مسئولیت کارفرما؟
تقریبا تمامی شعب بیمه ایران در سطح کشور پرونده خسارت بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان را تشکیل و بررسی مینمایند و اگر حد خسارت از سطح کارشناسی برخی از شعب کوچک شهرستانهای بیمه ایران بیشتر باشد.
بیمه مسئولیت کارفرما چیست؟
بطورکلی هرنوع فعالیتی که انجام میپذیرد ممکن هست خطرات مالی و جانی غیرارادی برای پرسنل داشته باشد بطور کلی در بیمه مسئولیت کارفرما خطرات و مشکلات غیر عمدی که برای پرسنل بوجود می آید و در آن مطابق با قانون کار کارفرما مسئول است تحت پوشش قرار میگیرد.
1-آیا داشتن بیمه تأمین اجتماعی رافع مسئولیت کارفرما برای حادثه می‌شود و دیگر نیازی به بیمه مسئولیت نیست؟
برای درک بهتر مطلب، تمامی احتمالات مختلف در یک حادثه کاری به همراه نقش بیمه مسئولیت مدنی و بیمه تأمین اجتماعی را بررسی می‌کنیم. از آنجایی که عموماً هنگام بروز حوادث کاری، کارفرما توسط مراجع قضائی محکوم می‌شود، در این بررسی فرض شده است که کارفرما مقصر بوده است.
حسن کاملی
حسن کاملی

درصورتیکه خسارت وارده بیش‌تر از سقف تعهدات بیمه باشد، پوشش خسارت به عهده چه کسی و یا چه سازمانی است؟

ارزو خداداد
ارزو خداداد

آیا می‌توان شرکت بیمه را تغییر داد؟ درصورت تغییر شرکت بیمه تخفیفات حذف می‌شوند؟

یاسمین داوودی
یاسمین داوودی

من خیلی از مشاورتون در خصوص بیمه مسئولیتی راضی بودم

محمد دماوندی
محمد دماوندی

مطالب خیلی عالی بود در مورد بیمه مسئولیت جایگاه های سوخت میتونید اطلاعاتی در اختیارم قرار بدین

نازنین علیزاده
نازنین علیزاده

نمیدونستم اصلا بیمه مسئولیت چیه چه جالب بود حتما اقدام می کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *